לימודי תקשורת באוניברסיטת תל אביב

המסלול לתקשורת לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב נלמד כמסלול דו חוגי, כלומר הסטודנטים יכולים לשלב את החוג לתקשורת עם כל חוג אחר באוניברסיטה. הלימודים לתואר ראשון הינם לימודיים עיוניים בעיקרם, אבל האוניברסיטה מעניקה לסטודנטים מגוון של סדנאות שמאפשרות התנסות מעשית ומקצועית בתחומי התקשורת השונים. הסטודנטים ללימודי תקשורת יכולים גם להגיש מועמדותם לבית הספר לעיתונות "כותרת" הפועל בשיתוף פעולה מלא עם אוניברסיטת תל אביב.

ללמוד באחד מהאוניברסיטאות הוותיקות והמכובדות בישראל

באוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה הגדולה והמכובדת בישראל לומדים יותר מ- 250,000 תלמידים. אוניברסיטת תל אביב שואפת ליצור תרבות שוויונית בין הסטודנטים משוחררת מדעות קדומות ומעודדת את חופש המדע ואת המחקר. אוניברסיטת תל אביב מציעה את המגוון הגדול ביותר של מסלולי למידה ומחקר.

תואר ראשון בתקשורת באוניברסיטת תל אביב

לימודי תקשורת באוניברסיטת תל אביב מאפשרים להתקדם מהתואר הראשון עד לתואר שלישי בתקשורת. החוג לתקשורת מתייחס לתהליך העברת המידע על כל רבדיו השונים החל מתקשורת בין אנשים באמצעות טלפונים ניידים וכלה בתקשורת המונית באמצעות שידורי לווין ורשת האינטרנט. החוג משלב מספר דיסציפלינות כדי לרדת לעומק חקר התקשרות כולל מדעי החברה, מדעי הרוח והאמנויות וכמובן גם את מדעי המחשב והטכנולוגיה. לימודי חקר התקשורת נעשים מתוך הבנה כי התקשורת היום משפיעה על כל תחום בחיים.

המרצים

סגל המרצים בחוג לתקשורת של אוניברסיטת תל אביב הינו סגל בעל ניסיון אקדמי עשיר, אשר יש לו מעורבות רבה בתחום התקשורת. ד"ר אורנה בן נתן היא המרצה לתקשורת לשון וחברה, גב' ארנת טורין מרצה בקורס לתקשורת המונים, ד"ר נינה פינטו אבקסיס מרצה בקורס הומור בתקשורת, ד"ר גליה ינושבסקי מרצה בקורס אודות הרטוריקה של העיתונות הכתובה. ד"ר נורית גוטמן היא ראש המחלקה לתקשורת באוניברסיטת תל אביב.

תנאי קבלה ללימודי תקשורת באוני' תל אביב

תנאי הקבלה הכלליים לתואר ראשון בתקשורת הינם: תעודת בגרות בעלת 20 יחידות לימוד, מתמטיקה ברמת 3 יחידות בציון של מינימום 55, בחינת בגרות באנגלית בציון של 55 מינימום, בחינת בגרות אחת במקצוע כללי ברמה של 2 יחידות. ניתן להתקבל ללימודים במסלול לתקשורת גם עם ציון מכינה קדם אקדמית אוניברסיטאית. ציון פסיכומטרי מינימלי של 450 נקודות, הישגים גבוהים בתעודת בגרות מאפשרים קבלה לאוניברסיטה ללא צורך בציון פסיכומטרי.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד לשנה באוניברסיטת תל אביב עומד על 16,075 ₪, סכום זה צמוד למדד והנרשמים מראש יכולים לקבל הנחה בשכר הלימוד.

אוניברסיטת תל אביב מעניקה מגוון גדול של מלגות ופתרונות כלכליים למימון שכר הלימוד – מלגת סיוע על רקע מצב כלכלי, כאשר הסטודנט יכול גם לעבוד במקביל לקבלת המלגה, קרן לעולים סטודנטים בודדים, מלגות היאס, קרן פולבר, קרן יהושע סלטי, לשכת מרכז "מולכו" קרן הישג ועוד מלגות רבות שניתן לקבל פרטים עליהן באתר אוניברסיטת תל אביב.