לימודי תעודת הוראה באוניברסיטת תל אביב

זמן הלימודים באוניברסיטת תל אביב לקבלת תעודת הוראה נמשך בין שנה לשנתיים. באוניברסיטה חובה לסיים את הלימודים ואת ההכשרה המעשית לכל המאוחר בארבע שנים מיום תחילת הלימודים.

תעודת הוראה – ההוראה כבסיס הראשון לחינוך

באוניברסיטת תל אביב הידועה והמוכרת לא רק כאוניברסיטת מחקר, אלא בעיקר בשל איכות הלימודים האקדמיים אותם רוכשים הסטודנטים הלומדים בה לתארים ראשון, שני ודוקטורנטים. הקמפוס של האוניברסיטה תל אביב ממוקם בתל אביב במקום שלוו ושקט בין דשאים ובנינים מהודרים רחבים ונעימים בשכונת רמת אביב. באוניברסיטה כ- 27,000 סטודנטים בשלל תחומים – יותר מ- 60 תכניות לתואר הראשון וכ- 80 תכניות לתואר שני. הסגל האקדמי באוניברסיטת תל אביב הינו סגל חוקר המפרסם מחקרים רבים בכתבי העת המקצועיים וזוכה לשבח ולפרסים בארץ ובעולם כולו. רמת האקדמית הגבוהה ופרסומה הנרחב, הם כמה מהסיבות שבזכותם הביקוש להצטרפות לאוניברסיטה זו גבוה במיוחד. בין המקצועות הנלמדים באוניברסיטה: רפואה, מדעי הרוח, משפטים, מדעים מדויקים, הנדסה, מדעי החברה, אמנויות, ניהול, חינוך ועוד.

מהות המסלול

הלימודים לתעודת הוראה כוללים: שיעורי מבוא, שיעורי התמחות – בתחום או בתחומי הבחירה של המקצוע או מקצועות הנבחרים על ידי הסטודנט. היקף הלימודים הוא שונה בכל מסלול, כמו כן הלימודים כוללים הכשרה מעשית. בחלק מהמסלולים נדרשים גם שיעורי השלמה, שיעורי השלמה אלו וההכשרה המעשית אינם כלולים במכסה של השעות הנדרשות לתעודת הוראה. סטודנט שלו תואר ראשון או שני בחינוך זכאי לפטור מקורסים אשר למד במסגרת לימודיו הקודמים. ההכשרה המעשית: צפייה בשיעורים והשתתפות בפועל בהתנסות בהוראה בהנחיית המאמן. הצפייה וההוראה יותאמו לפי דרישות המסלולים השונים.

סטאז': משרד החינוך נותן רישיון לעיסוק בהוראה רק למסיימי תעודת הוראה שיעברו בהצלחה שנת התמחות. בשנה ראשונה להוראה זו יעבדו הבוגרים – שליש משרה – בשכר ולפחות חצי שנת לימודים. ובנוסף ישתתפו בסדנה לימודית של 56 שעות. פעילות הסדנה היא יום אחד אחת לשבועיים למשך 3 שעות באוניברסיטת ת"א.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

הלימודים במסלול לקבלת תעודת הוראה מעניקים לסטודנטים, להם תואר אוניברסיטאי, הכשרה מעשית וידע עיוני ותיאורטי במקצועות שונים וזאת על מנת שיוכלו ללמד בבתי הספר העל יסודיים. משנת הלימודים תשע"ב תחל מסגרת חדשה בבית הספר לחינוך של אוניברסיטת תל אביב להכשרה לתעודת הוראה בכפיפות למועצה להשכלה גבוהה. המסגרת תהיה בעלת 48 ש"ס של קורסים עיונים ומעשיים – לבחירה במקצועות שונים כמו: חינוך מיוחד, פסיכולוגיה, מדעי החברה, אזרחות, היסטוריה, שפות, מתמטיקה, מדעים וטכנולוגיה. הכשרה זו מקנה לסטודנטים את האפשרות להכיר את נפש התלמידים ובעיותיהם ולהעביר את הידע במקצועות אותם הם מלמדים בדרך שהתלמידים יספגו, יקלטו וילמדו טוב יותר.

מרצים

הסגל האקדמי בלימודי תעודה להוראה הוא הסגל של בית הספר לחינוך של אוניברסיטת תל אביב ביניהם: פרופ' יזהר אופלטקה, ד"ר מיכל אל יגון, ד"ר אודי אדי רקח, פרופ' רחל ארהרד, ד"ר דורית ארם, פרופ' מנוחה בירנבוים, פרופ' אבנר בן עמוס, פרופ' אסתר דרומי, פרופס' יובל דרור, פרופ' טומי דרייפוס, פרופ' עמי וולנסקי, ד"ר מיכל טננבאום, פרופ' אברהם יוגב, פרופ' איליה לוין ועוד הרבה אחרים.

תנאי קבלה

בבית הספר לחינוך שבאוניברסיטת תל אביב מתקבלים ללימודים לתעודת הוראה בעלי תואר 'בוגר אוניברסיטה', או סטודנטים שסיימו שתי שנות לימוד מלאות לתואר ראשון. אלו המעוניינים ללמוד בשני מסלולים לתעודת הוראה חייבים לעמוד בתנאי הקבלה של שני המסלולים שברצונם ללמוד.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד המלא כ- 12,866 ₪ שכר הלימוד המופחת כ- 9,566 ₪. האפשרות לבקשת סוגי מלגות ומענקים שונים מתחלקת על פני מספר קטגוריות כגון: עבור מעומדים מצטיינים בעלי ציון ההתאמה גבוה מ- 660 נקודות, או מלגות בשל מעורבויות חברתיות, כמו אגודת הסטודנטים, או מעורבויות חברתיות שונות. יתכנו מלגות גם בשל השתתפות בנבחרות הספורט או תכנית 'עתידים' שנמצאת בחסות המגזר העסקי והתעשייה. תשובות לשאלות לאפשרויות בעבור מלגות כסיוע כלכלי ניתן לקבל אצל הדקאנט.

קבל מידע על לימודי תעודת הוראה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי תעודת הוראה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר