לימודי פסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב

תכנית הלימודים במסלול לימודי פסיכולוגיה של אוניברסיטת תל אביב משקפת את כל ההתפתחויות שהתרחשו בפסיכולוגיה בשנים האחרונות כמדע וכמקצוע.

לימודי פסיכולוגיה באווירה אקדמית מקצועית וברוח צעירה

אוניברסיטת תל אביב היא הגדולה בישראל מבין אוניברסיטאות המחקר, לומדים בה כ- 27,000 סטודנטים בכל מסגרות התארים השונות. באוניברסיטת תל אביב ניתן ללמוד מגוון רחב של דיסציפלינות הכולל יותר מ-60 תכניות לתואר הראשון וכ – 80 תכניות ללימודי תואר שני. איכות הלימודים באוניברסיטה נחשבת לגבוהה מאד ובזכות כך האוניברסיטה נחשבת לאחת המובילות ברמה בין לאומית. סגל האוניברסיטה מורכב מעשרות חוקרים בהם חתני פרס ישראל ובעלי פרסים בין לאומיים יוקרתיים. מאמרים שפורסמו על ידי הסגל בספרות המקצועית זוכים לפרסום רב, דירוגה של אוניברסיטת תל אביב בין אוניברסיטאות בעולם נחשב למכובד ביותר ובזכות כך הביקוש ללימודים באוניברסיטה הוא גבוה במיוחד. באוניברסיטת תל אביב לומדים את כל מגוון מקצועות הלימודים – מדעים מדויקים והנדסה, רפואה ומדעי הרוח, אמנויות, חינוך, מדעי החברה, ניהול ומשפטים ולבוגרי האוניברסיטה קל להשתלב במקומות עבודה עתידיים בתחום לימודם.

מהות המסלול לפסיכולוגיה בתל אביב

הלימודים לתואר ראשון מעמיקים בעולם הפסיכולוגיה על כל מערכותיו ומגמותיו, כמחקר בשטח האמפירי וכייעוץ ועזרה. בלימודי תואר הראשון התכנית בנויה בעיקר על קורסי מבוא בהם משולבים לימודי מתודולוגיה מחקרית. פסיכולוגיה חברתית, קלינית, פיסיולוגית וקוגניטיבית, יחד עם שיטות מחקר אמפירי, סטטיסטיקה ומחשב. בלימודי תואר שני ניתנת הכשרה לטיפול קליני והכשרות מחקריות במגמה חברתית, קוגניטיבית או פיסיולוגית. ישנה אפשרות להמשיך ללימודי תואר שלישי שהם לימודים מחקריים מיסודם.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

לימודי הפסיכולוגיה לתואר ראשון של אוניברסיטת תל אביב מקנים לסטודנטים רקע נרחב ומעמיק בכל ענפי הפסיכולוגיה, הלימודים מכשירים את הסטודנט לעסוק במחקר ולקבל ידע בנוגע לטיפול הקליני למרות שעיסוק בתחום כפסיכולוג קליני אפשרי רק לאחר סיום התואר השני. בלימודי הפסיכולוגיה יעד- העל של אוניברסיטת תל אביב הוא החינוך לאתיקה, חשיבה מדעית, שאיפה למצוינות וכמובן לאפשר לסטודנטים המשך לימודים לתארים מתקדמים בפסיכולוגיה, או במגמות אחרות המשיקות לה. יתרון המסלול ללימודי פסיכולוגיה של אוניברסיטת תל אביב הוא בבניית תשתית של ידע והבנה בפסיכולוגיה האנושית ומתן כלים אשר יתרמו לכל עיסוק הקשור להתנהגות האדם בעבודה, בקהילה ובמשפחה וכדומה וזאת גם ללא לימודים מתקדמים יותר.

מרצים

המרצים באוניברסיטת תל אביב הינם בעלי שם דבר בארץ בעולם בזכות הניסיון הרב התיאורטי והמעשי שהם צברו במהלך השנים בכל הקשור לנושאי הפסיכולוגיה והמחקר, רשימה המרצים שמלמדים באוניברסיטת תל אביב היא ארוכה מאוד ובתוכה מרצים רבים בעלי מוניטין מעולה והישגים מצוינים כגון: פרופסור שמגר בן אליהו, פרופ.גלית יובל, פרופ. דפי יואל, ד"ר דומיניק לאמי, פרופ. מישל סלואן, פרופ. חיים עומר, פרופ. קרלו שטרנגר ועוד. תנאי קבלה תנאי הקבלה באוניברסיטת תל אביב למסלול לימודי פסיכולוגיה הם לא פשוטים בכלל וכוללים בין השאר: תעודת בגרות מלאה שהממוצע המשוכלל שלה הוא של 85 ומעלה ו- 652 לפחות בציון ההתאמה שהוא השקלול של ממוצע תעודת הבגרות והפסיכומטרי.

עלויות ומלגות

באוניברסיטת תל אביב ניתן לקבל מלגת הצטיינות לסטודנטים חדשים עד לסכום של 5000 ₪ וזאת בהסתמך על ציון ההתאמה, סטודנטים ותיקים יכולים לקבל מלגת הצטיינות בזכות הישגים אקדמאיים. בנוסף ניתן לקבל מלגות סיוע מיוחדות כגון: מלגות סיוע כלכלי, מלגות בשל מעורבות חברתית, ומלגות עבור המשתתפים בנבחרות ספורט של האוניברסיטה וחברי אגודת הסטודנטים. ישנה גם תכנית עתידים למגזר העסקי והתעשייה. כדי לברר זכאות למלגה מסוג מסוים כדאי להתייעץ עם מחלקת הרישום באוניברסיטה לפני הרישום ללימודים.