לימודי פיזיקה באוניברסיטת תל אביב

באוניברסיטת תל אביב מלמדים תואר ראשון ושני ושלישי בלימודי פיזיקה. תוכניות הלימודים מתאפיינות בציוד טכנולוגי מודרני, מעבדות משוכללות ומחקר ענף.

תואר ראשון בפיזיקה באוניברסיטת תל אביב

באוניברסיטת תל אביב אפשר ללמוד תואר ראשון בפיסיקה במסלול חד חוגי או דו חוגי הנמשך 3 שנים. באוניברסיטת תל אביב תלמד באוניברסיטת עם שם עולמי, ותקבל מידע נרחב על כל תחום פיזיקה שתבחר. תוכנית הלימודים מבוססת על תכנים מעודכנים ומרתקים, וגם שיטות הלימוד חדשניות. בו לחזות במעבדות משוכללות ותשתלב לאחר התואר במחקר מעשי באקדמיה. בנוסף אוניברסיטת תל אביב אחראית על חלק מצוותי הפיתוח המובילים בביוטק ובהייטק, שהתמחותם בתחומי פיזיקה שונים.

איפה לומדים?

באוניברסיטת תל אביב תוכל להשתלב בבית הספר סאקלר, הקיים משנת 1963. לוותק הזה יש משמעות, וכיום בית הספר נחשב מוביל במחקר ובהוראה בעולם כולו, וכולל מחלקות מובילות של אסטרונומיה ואסטרופיזיקה, פיזיקה של חומר מעובה ופיזיקה של חלקיקים. חלק מהיוקרה מתבטאת בסגל מעולה של מרצים החוקרים נושאים כמו חלקיקים יסודיים, פיזיקה גרעינית, פיזיקה של חומר מעובה, ביופיזיקה, ננו טכנולוגיה, פיזיקה יישומית, פיזיקה רפואית, קוסמולוגיה ועוד.

כיצד נראה התואר הראשון בפיזיקה?

בתואר הראשון של לימודי פיזיקה תזכה ברקע חשוב במתמטיקה ובפיזיקה, שיאפשר לך לאחר מכן את המחקר המודרני. בבית הספר לפיזיקה ולאסטרונומיה תוכל לשלב מסלולי לימוד מרתקים הכוללים מתמטיקה, מדעי מחשב, מדעי החיים, הנדסת חשמל וגיאופיזיקה.

מה לומדים בתואר?

בין נושאי התואר באוניברסיטת תל אביב תלמדו על אלקטרומגנטיות, מכניקה, גלים, אופטיקה, פיזיקה תרמית, תורת הקוונטים, מכניקה וחשמל אנליטיים ופיזיקה סטטיסטית. התרגולים במעבדה יכינו אתכם לאתגרים בהמשך, ובסוף התואר תוכלו לבחור עוד קורסי מחקר בתחומים כגון מבוא למצב מוצק, מבוא לאסטרופיזיקה ומבוא לחלקיקים.

שילובים לתואר הראשון

מסלול חד חוגי בפיסיקה: במסלול זה תלמד על כל תחומי הפיזיקה השונים. התואר כולל לימוד עצמי רב בבית, וסטודנטים נדרשים להשקעה רבה. התואר נמשך שלוש שנים.

תואר בפיזיקה ובהנדסת חשמל ואלקטרוניקה: בתוכנית זו תקבל הסמכה מאוד פרקטית של פיזיקה והנדסת אלקטרוניקה, ותוכל להמשיך לתואר מתקדם ולתפוס תפקידים בכירים באקדמיה או בהייטק. הלימודים נמשכים ארבע שנים ובסופם מקבלים שני תארים: תואר בוגר בפיזיקה (B.Sc) ותואר בוגר בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה (.B.Sc).

תואר ראשון במתמטיקה ופיזיקה: תוכנית זו בנויה למועמדים שלמדו בתיכון מתמטיקה ופיזיקה ב-5 יחידות. זוהי תוכנית קשה מאוד ומתאימה לסטודנטים מבריקים במיוחד.

פיזיקה חוג ראשי ומתמטיקה חוג משני: גם פה מדובר על סטודנטים שלמדו בתיכון פיזיקה ומתמטיקה, בהיקף של לפחות 9 יחידות יחדיו.

פיזיקה ומדעי המחשב: למי שמעניין אותו ללמוד פיזיקה אבל רוצה לגמור עם תואר במדעי המחשב תוכנית זו תענה על דרישתכם.

פיזיקה, גיאופיזיקה ומדעים פלנטריים: סטודנטים בתוכנית לומדים על פיזיקה ויישומה בחקר כדור הארץ, האטמוספירה והחלל.

פיזיקה ומדעי החיים: תוכנית זו מכשירה חוקרים מהרמה הראשונה שיוכלו להמשיך באקדמיה או בתעשייה במחקר פורץ דרך.

פיזיקה וחוג נוסף: אם אתה מעוניין לשלב תואר מפקולטה אחרת, תוכל לברר על התאמת התארים ולזכות בתואר כפול, או אף בתעודת הוראה.

פיזיקה וכימיה: שילוב שמאפשר לחקור תחומים עדכניים בכימיה המשלבים את הידע בפיזיקה כדי לבצע מחקרים פורצי דרך.