לימודי ביוטכנולוגיה באוניברסיטת תל אביב

מטרות התוכנית ללימודי ביוטכנולוגיה באוניברסיטת תל אביב הן פיתוח תרופות וטיפול במחלות, פיתוח מולקולות מחליפות לתרופות מיושנות, מציאת מקורות מזון עמידים למזיקים, פיתוח אמצעים רפואיים משופרים, ננוטכנולוגיה, הסרת מפגעים אקולוגיים ועוד.

לימודי ביוטכנולוגיה באוניברסיטה

בשונה מלימודים במכללה, הלימודים באוניברסיטה כוללים בדרך כלל מחקר ומעבדות מתקדמות יותר, ולעולם הביוטכנולוגיה זה חשוב מאוד. כל מחקר שמתבצע בקמפוס נעשה תחת פיקוח הדוק של החוקרים, ובנוסף ישנן מילגות מחקר שונות שחשובות לפיתוח הביוטכנולוגיה באוניברסיטה.

אורך מסלול הלימודים המלא לתואר ראשון בביוטכנולוגיה באוניברסיטת תל אביב הוא 3 שנים, ובסופו מתקבלת תעודת BSc בביולוגיה מעטם האוניברסיטה. המסלול נלמד לאורך כל היום, ונחשב מסלול הדורש השקעה מרובה. הלימודים מתחילים באוקטובר, ומתקיימים בפקולטה למדעי החיים. מסלול זה נקרא מסלול ביולוגיה עם הדגש בביוטכנולוגיה – ונועד להכשרה מלאה של אנשי מחקר לפיתוח מוצרים ביוטכנולוגיים עתירי ידע.

תואר ראשון בביולוגיה עם הדגש בביוטכנולוגיה

מי שמרכז את תוכנית ביוטכנולוגיה בתל אביב הוא פרופ' איתי בנהר, כאשר התוכנית מכשירה את הסטודנט בתחום עתיר ידע המבוסס על מחקר ביולוגי עם כוונת יישום מעשי.

מטרות הלימודים כוללות להכשיר את הסטודנט בתחומים של ביוטכנולוגיה מולקולרית, ביוטכנולוגיה סביבתית וביוטכנולוגיה ימית. מי שמסיים את המסלול מקבל הכשרה של מחקר ופיתוח בביוטכנולוגיה. זוהי תוכנית שמושכת סטודנטים מוכשרים בגלל הייחודיות שלה והרב תחומיות שלה.

תכני הלימודים

הכשרה מדעית בביולוגיה, ביולוגיה תאית, ביולוגיה מולקולרית, הנדסה גנטית של מיקרואורגניזמים, בעלי חיים וצמחים, כימיה אורגנית ומבנית, פיסיולוגיה ופרמקולוגיה. בנוסף לומדים בתואר על יישומי מחשב, עיבודים סטטיסטיים ממוחשבים של תוצאות מחקר וביואינפורמטיקה. תוכנית זו משלבת בין החוג לביולוגיה והחוג לכימיה, לבין החוג במדעי החיים. המסלול מאפשר להרחיב בקורסים במתמטיקה ,  כימיה ומדעי הרפואה. התואר כולל 150 שעות סמסטריאליות.

קבל מידע על לימודי ביוטכנולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי ביוטכנולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר