לימודי אדריכלות באוניברסיטת תל אביב

מטרת לימודי אדריכלות באוניברסיטת תל אביב היא להעניק לסטודנטים בסיס מקצועי איתן יחד עם תפיסת האדריכלות גם כאומנות וגם כאמנות. גם במסלול זה אוניברסיטת תל אביב חורטת על דגלה את המצוינות המחקרית והמקצועית והיא עושה ככל יכולתה להכשיר את בוגריה לתפוס עמדות מובילות בתחומי האדריכלות גם המעשית וגם התיאורטית.

ללמוד באוניברסיטה שזכתה לציונים מרשימים גם בחו"ל

אוניברסיטת תל אביב המלמדת יותר מ- 25,000 סטודנטים, היא אחת מהאוניברסיטאות הגדולות בישראל. בשנת 2008 דורגה אוניברסיטת תל אביב, על ידי מגזין הטיימס הבריטי, במקום ה- 114 בעולם מבין כ- 18,000 אוניברסיטאות. בנוגע לקטגוריה של מספר ציטוטי מאמרים אקדמיים ביחס לגודל הסגל, אוניברסיטת תל אביב הגיעה למקום ה- 20 המכובד בעולם. בישראל אוניברסיטת תל אביב נמצאת במקום הראשון בנוגע למדד המשולב המעריך את איכות הסגל, במדד זה הגיעה האוניברסיטה למקום ה- 33 בעולם.

בשנת 2007 פורסם מחקר שנערך בטכניון על ידי מוסד שמואל נאמן, המראה כי בוגרי אוניברסיטת תל אביב קבלו את תנאי השכר הגבוהים ביותר בשוק העבודה הישראלי, כמעט בכול מקצועות הלימוד והם משתכרים בין 10 ל- 20 אחוזים יותר מבוגרי מוסדות לימוד אחרים.

מהות המסלול

לימודי אדריכלות באוניברסיטת תל אביב נעשים במסגרת בית הספר לאדריכלות על שם דויד עזריאלי, הלימודים במסלול אדריכלות נמשכים חמש שנים ואופן הלימוד הוא במסלול חד חוגי (מורחב). תכנית הלימודים מורכבת לימודי אדריכלות בסטודיו, לימודים מעשיים של אדריכלות ועיצוב, לימודים עיוניים של אדריכלות לימודי חובה ובחירה באומנויות, לימודי חובה ובחירה במדעי החברה ובמדעי הרוח ולימודי הנדסה ומדעים מדויקים.

מטרות ויתרונות המסלול לאדריכלות

הלימודים מעניקים לסטודנטים בסיס תרבותי רחב והבנה מעמיקה כיצד האדריכלות משרתת את האדם. במקביל בית הספר לאדריכלות של אוניברסיטת תל אביב מטפח מחשבה עצמאית אצל הסטודנטים על בסיס של ידע טכנולוגי נרחב, אחריות סביבתית וחברתית, הבנה של מורשת העבר וראייה ביקורתית.

המרצים באוניברסיטת תל אביב

בית הספר לאדריכלות של אוניברסיטת תל אביב מטפח צוות הוראה מעולה ובמקביל מחפש אחר פוטנציאל הוראה בקרב הדור הצעיר. בין אנשי הסגל הבכיר של בית הספר לאדריכלות נמנים: ד"ר בלומנפלד-ליברטל אפרת, פרופ' אדריכל בר אור אמנון , פרופ' ברזקי אלינוער, ד"ר גרבינר אסתר, פרופ' הלר גדי, האדריכל הראל צבי, האדריכל ווכטל דניאל ועוד מרצים בכירים רבים בעלי ניסיון מעשי ואקדמי רב.

תנאי קבלה לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב

תנאי הקבלה לבית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב הינם בגרות מלאה עם ציון 80 לפחות בארבע יחידות לימוד במתמטיקה, או ציון 70 לפחות בחמש יחידות לימוד. ציון תקף בבחינה הפסיכומטרית של 550 מינימום. בנוסף לדרישות אלו יצטרכו המועמדים ללימודי אדריכלות לעבור מבחני מיון שמטרתם לבדוק את היצירתיות של המועמדים ואת תפיסתם החזותית. הקבלה הסופית ללימודים מבוססת על שקלול המרכיבים שציינו.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד באוניברסיטת תל אביב הוא כ- 16,075 ₪ לשנה.

באוניברסיטת תל אביב ניתן לקבל מלגה למימון שכר הלימוד מבין מגוון גדול של מלגות כגון: מלגת סיוע על רקע מצב סוציו-אוקונומי קשה, מלגות היאס, קרן לעולים סטודנטים בודדים, קרן יהושע סלטי, קרן פולבר, לשכת מרכז "מולכו", קרן הישג ועוד מלגות שניתן לקבל עליהן פרטים רבים באתר אוניברסיטת תל אביב.

קבל מידע על לימודי אדריכלות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי אדריכלות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר