לימודי קולנוע באוניברסיטת חיפה

תואר שני בקולנוע באוניברסיטת חיפה הוא מסלול ייחודי המאפשר לימודי תרבות אינטרדיסציפלינריים עם מיטב יוצרי וחוקרי הקולנוע בארץ.

אם אתם מחפשים תואר שני בקולנוע אחד המוסדות הטובים ביותר ללמוד בו הוא אוניברסיטת חיפה. באוניברסיטה תמצאו מסגרת לימודים ברמה גבוהה ואיכותית המסמיכה את הסטודנטים לתואר מתקדם בקולנוע.

תנאי קבלה ופרטי הרשמה

תנאי הקבלה לתואר שני כוללים תואר ראשון BA ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בארץ ובחו"ל בתחומי קולנוע, תקשורת חזותית, הוראה ( (B.Ed שהתמחו בקולנוע ותקשורת חזותית), עם ציון סופי של 76 לפחות בכל אחד מחוגי הלימוד לתואר ראשון.

התואר מעניק תעודת תואר שני בינתחומי בתרבות הקולנוע, ועוסק בהשפעות ההדדיות בין התרבות והקולנוע, כשהיעד הוא הכשרה מקצועית של דור המשך למחקר והוראה בקולנוע.

זוהי התוכנית הראשונה לתואר שני שעוסקת בנושאים אלו, כאשר הלימודים כוללים שילובים מעניינים:

  • היסטוריה וקולנוע
  • פילוסופיה וקולנוע
  • משפט וספרות בקולנוע
  • תיאטרון וקולנוע
  • איראן והקולנוע האיראני
  • מצרים ותרבויות המזרח התיכון – קולנוע מצרי, תוכניות הטלוויזיה בעולם הערבי בחודש הרמאדן.

הסטודנט מפתח פרספקטיבה של תרבות, זהות ולאומיות בעידן הגלובליזציה מהזווית הקולנועית. לימודים אלו מאפשרים לסטודנט לחקור את התרבות והקולנוע מזוויות שונות, ולהבין כיצד העולם המערבי מתפתח. לנוכח ההתפתחות העצומה בקולנוע בשנים האחרונות בשדה התרבות, ברור כי התוכנית זולגת עם לנושאים אחרים ומגוונים המשפיעים על הקולנוע.

ראש התוכנית היא ד"ר איבון קוזלובסקי-גולן.

למה ללמוד קולנוע באוניברסיטת חיפה?

אם אתם מחפשים תוכנית שמשלבת בין תחומים שונים, ומלמדת אתכם אודות נושאים כמו: היסטוריה וקולנוע, פילוסופיה וקולנוע, משפט וספרות בקולנוע, איראן והקולנוע האיראני, קולנוע מצרי, תוכניות טלוויזיה בעולם הערבי ועוד, כדאי לכם לברר על התוכנית. בנוסף, תוכלו בתוכנית ללמוד בסדנאות מעשיות עם מיטב היוצרים: חתן פרס ישראל לתקשורת פרופ' רם לוי (במאי "לחם", "חירבת חיזעא"), הבמאי אלי כהן ("2 אצבעות מצידון", "הקיץ של אביה"), הדוקומנטריסטית הגר קוט, המלחין והמוסיקאי פרופ' עודד זהבי ועוד.

הלימודים מתקיימים בשני מסלולים: מסלול א' עם עבודת גמר מחקרית (תזה) ומסלול ללא תזה, והם מיועדים לכלל בוגרי תואר ראשון, כולל סטודנטים לתקשורת וקולנוע בסמינרים בעלי תואר B.Ed. סטודנטים מתחומי דעת שונים יוכלו להתקבל אף הם לתכנית בהתאם לתקנון המוסד.