לימודי מערכות מידע באוניברסיטת חיפה

בחוג למערכות מידע ניהוליות, השייך לפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת חיפה, תלמדו לתואר ראשון במערכות מידע שיאפשר לכם למצוא עבודה כמעט בכל תחום בארץ ובעולם.

לימודי מערכות מידע מאפשרות לקבוצה של אנשים לבצע אינטראקציה רשתית בעזרת כלי עבודה מתקדמים שמאפשרים תהליכים עבודה אונליין. דרך רשת האינטרנט ומנועי החיפוש השונים, בראשם גוגל, הסטודנט לומד לחקור מידע בנושאים שונים ולעתים גם למצוא פתרונות. בנוסף, מערכות מחשוב שונות של ארגונים כמו בנקים, זקוקים לאבטחת איכות מחמירה ומתמידה שמתבצעת על ידי איש מקצוע. בין אם מדובר על הוצאת משכנתא או כתיבת מרשם רופא – אנשי מערכות המידע אחראים על אבטחת המידע, שליפת ואחסונו.

ישנו ציטוט של ביל גייטס שאומר כי מערכות מידע ועסקים הפכו להיות שזורים זה בזה. ציטוט זה הינו מדוייק כי כיום ישנם ארגונים, גדולים וקטנים, שכל רגע זקוקים למערכות המידע בעסק שלהם. דליפת מידע קטנה, או גדולה כמו במקרה של ויקיליקס, יכולה לסכן לא רק ארגונים אלא גם צבאות ומדינות.

כיצד נראה התואר במערכות מידע בחיפה?

בפקולטה תלמדו כיצד לארגן את מערכות מידע ולמצוא פתרונות מעשיים דרך מידענות. על ידי שילוב פתרונות אלו במערכות מידע המוטמעות כבר בארגון, מצליח המידען לתחזק ולנהל את מערכות המידע המתקדמות. לאחר התואר תוכלו למצוא משרות שונות בתחום אבטחת מידע, התאמת מערכות לארגונים, ייעוץ פרטי ובחברות כגון אינטל, גילון ומידעטק. תואר זה מתאים למנתחי מערכות, מנהלי פרוייקטים, מנהלי תשתיות רשת ומסדי נתונים וליועצי צרכנות.

בתואר תלמדו על המניעים הפועלים בתוך הארגון, הטכנולוגיות החדישות השולטות בארגון ומגבלותיהן, פיתוח יכולת אנליטית לפתרונות טכנולוגיים של בעיות ארגוניות ופיתוח יכולת בין אישית להבנת הצרכן והלקוח. לאורך התואר ישולבו מקצועות כמותיים כגון מתמטיקה, הסתברות וסטטיסטיקה, כלכלה, ניהול, משאבים פיננסיים, לוגיסטיקה, תכנות, עיצוב מערכות, ניתוח מערכות, מסדי נתונים, תקשורת נתונים, סחר אלקטרוני, אבטחת איכות, מערכות משולבות, SAP, מערכות מידע ברפואה ועוד.

מסלולי לימוד מערכות מידע באוניברסיטה

אפשר לבחור במסלול חד חוגי של לימודי מערכות מידע שנמשך שלוש שנים, ואינו עוסק בחקר ביצועים, אלא מכיל פן ארגוני יותר. מסלול זה מתאים במיוחד למי שרוצה להמשיך לתואר שני במערכות מידע.

אופציה נוספת היא לשלב שני חוגים באוניבריסטת חיפה, למשל מדעי המחשב עם התמחות בתשתיות מערכות מידע, או סטטיסטיקה וכריית מידע. תחום חדש הוא גיאוגרפיה ומערכות GIS, וכלכלה ומערכות מידע פיננסיות.