לימודי היסטוריה באוניברסיטת חיפה

לימודי היסטוריה בחוג להיסטוריה כללית באוניברסיטת חיפה ניתנים עבור תואר ראשון במסלול חד-חוגי ודו-חוגי. כמו כן ניתן להמשיך בלימודים לתואר שני, תואר שלישי, או ללמוד במסלול הכולל גם לימודי הוראת היסטוריה בנוסף לתואר הראשון.

ללמוד היסטוריה במקום שיעניק לכם את קורסים מעניינים וייחודיים

בית הספר להיסטוריה של אוניברסיטת חיפה מגביר ומיעל שיתוף פעולה בין החוגים להיסטוריה הקיימים בתוכו, כך שהסטודנטים יכולים ליהנות ממארג של קורסים המשלימים זה את זה בצורה הרמונית. החוגים בבית הספר הינם: תולדות האומנות, לימודי אסיה, לימודי ארץ ישראל, היסטוריה כללית, היסטוריה של המזרח התיכון, תולדות עם ישראל. במסגרת בית הספר קיימת מסגרת של פעילויות ייחודיות, המעמיקות את הידע של הסטודנט ומעוררות את יצר המחקר והסקרנות שלו כגון: תוכנית ייחודית ללימודי יוון, הרצאות אורחים מומחים במגוון נושאים הקשורים כמובן להיסטוריה, סיורים לימודיים מרתקים, ימי עיון וכנסים, סדנאות מחקר, סמינר דוקטורנטים לתלמידי מחקר ועוד.

מהות המסלול

הלימודים בחוג של אוניברסיטת חיפה כוללים 4 תקופות: ימי הביניים, העת העתיקה, העת החדשה והחדישה.

לימודי היסטוריה לתואר ראשון כוללים קורסים מרתקים במגוון נושאים ביניהם: זיכרון גרמני של מלחמת עולם, העולם החדש, בעקבות רגישות אבודה, הערך ההיסטורי של האפוס היווני, רובין הוד וממלכת אנגליה, פריס כבירת תרבות, עקרונות הגות הנאורות, סדנה למיומנויות מחקר, היוולדה של תרבות המערב, תחילתם של ימה"ב, ברוק ואבסולוטיזם בצרפת, אירופה בעת החדשה המוקדמת, גרמניה הנאצית, המשפחה והמדינה ביוון הקלאסית, היסטוריוגרפי, זכויות האדם ומעמד האישה, מוסלמים ונוצרים בארץ הקודש, נזירים וקדושים במערב, העולם ההלניסטי, פירנצה בתקופת הרנסנס ועוד.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

כפי שאתם יכולים לראות מרשימת הקורסים הייחודיים, לימודי ההיסטוריה באוניברסיטת חיפה נוגעים באירועים ובתקופות המסקרנים והמרתקים ביותר, כך שכל סטודנט יכול לא רק למצוא את הקורסים המרתקים אותו באופן ספציפי, אלא גם לפתח יכולת מחשבה עצמאית וביקורתית, לשכלל ולהעשיר את יכולות המחקר שלו בהיסטוריה.
הלימודים מורכבים לא רק מהרצאות פרונטאליות, אלא הם כוללים סדנא למחקר ותרגילים ההופכים את הלימודים למרתקים יותר, המושכים את הסטודנט לחפור בתוכם ולממש את הפוטנציאל האישי שלו בתחום מאלף זה.

המרצים

הסגל האקדמי בחוג להיסטוריה של אוניברסיטת חיפה כולל את: ד"ר אורי אמיתי, פרופ' דוד גולן, פרופ' אפרים דוד, ד"ר מנחם לוז, ד"ר איריס סולימני, ד"ר יהודית ברונשטיין, פרופ' יוסי ציגלר, פרופ' סופיה מנשה, ד"ר נירה פנסר, ד"ר עוזי אלידע, ד"ר גבי גוארינו, ד"ר ברוך גור-גורביץ', גב' יעל גרנות-ביין, ד"ר שרון הלוי, ד"ר טל טובי, פרופ' מרים ירדני, פרופ' אריה כוכבי, ד"ר יניב לויתן, ד"ר עמוס מגד, ד"ר גלעד מרגלית, פרופ' מיכל סובל, פרופ' רון רובין, ד"ר נטע שטיינברג, ד"ר ערן שלו, ד"ר צור שלו, פרופ' חיה שפייר-מקוב, ד"ר יגאל וגנר.

תנאי קבלה

ללימודי היסטוריה לתואר ראשון באוניברסיטת חיפה יש צורך בתעודת בגרות מלאה ובציון פסיכומטרי, שניהם בציון משוכלל של 480 נקודות.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד אוניברסיטאי כמובן, בשנת 2010 השכר עמד על כ- 13,000 ₪ לשנה הראשונה כולל הוצאות נלוות. החוג להיסטוריה כללית מעניק מלגות לבעלי נתוני קבלה גבוהים, מלגת לוחם ע"ש נדב באלוה עבור לוחמים ותומכי לחימה במהלך השירות הצבאי. מלגות לזכרו של פרופ' מיכאל גודיץ' ז"ל לתלמידים מצטיינים. בנוסף מוצעות מלגות מיוחדות עבור תואר שני ושלישי לממשיכים בתחום ההיסטוריה ומלגות מקרנות חיצוניות ביניהן: מלגות הקרן הקיימת לישראל, מלגות מטעם עמיתי קק"ל, מלגות ע"ש פרופ' נחמיה לבציון, קרן וולף, מלגה ע"ש ד"ר ראובן הכט, מלגות לסטודנטים מהמגזר הבדואי, מלגות משרד החינוך ועוד.

קבל מידע על לימודי היסטוריה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי היסטוריה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר