לימודי ביולוגיה באוניברסיטת חיפה

התוכנית ללימודי ביולוגיה באוניברסיטת חיפה נמשכת 3 שנים ובסופה מקבל הסטודנט תעודת תואר ראשון בוגר במדעים BSc. אחרי התואר יכול הבוגר להמשיך לתארים מתקדמים בביולוגיה ותחומים קרובים כמו ביוטכנולוגיה בארץ ובעולם. הלימודים נמשכים כל היום.

תואר ראשון בביולוגיה באוניברסיטת חיפה

תנאי קבלה

  • בגרות בהיקף של 9 יחידות לימוד במקצועות מדעיים
  • בגרות במתמטיקה ברמה של 5 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה או 4 יחידות בציון 90.
  • ראיון אישי.
  • חתך קבלה 690

כל מי שמתעניין במחקר מדעי, בתעשייה הקשורה לביולוגיה, לנושאים כמו פסיכולוגיה, מדעי המחשב או מתמטיקה, יכול למצוא פתרון לכך בתוכנית לתואר ראשון. מכיוון שהלימודים נעשים במסגרת דו חוגית, אפשר לשלב חוגים כמו ביולוגיה ופסיכולוגיה יחד.

מסלול ביולוגיה פסיכולוגיה מאפשר לכם לחקור בהתנהגות האדם ובעלי חיים על השלכותיה הביולוגיים, ולהתמחות בנוירוביולוגיה ותעשיית התרופות.

מסלול ביולוגיה ומחשבים או מתמטיקה מאפשר לעסוק בנושאים בחוד החנית של הביולוגיה כמו ביוטכנולוגיה, ביולוגיה חישובית, ביוטכנולוגיה וחקר מערכות ביולוגיות מורכבות.

מה לומדים בתואר הראשון?

השנה הראשונה של לימודי ביולוגיה כוללת לימודי בסיס כמו מתמטיקה, מדעי הטבע וביולוגיה. בשנה השנייה לומדים על שאר מקצועות הבסיס בביולוגיה, וכן מתחילים בקורסי בחירה ייחודיים והתמחויות. בשנה ג' מסיימים לפי המסלול שבחרתם, וכן מבצעים עבודת גמר מחקרית בהקף 8 נקודות זכות.

תואר שני בביולוגיה – החוג לביולוגיה אבולוציונית וסביבתית

החוג לביולוגיה באוניברסיטת חיפה כולל חוקרים ומרצים מובילים בארץ, בעלי מוניטין במחקר והוראה. דרך עבודה במעבדות משוכללות מגיעים למצויינות אקדמית ומצליחים לפתור חידות עתיקות של תופעות אבולוציוניות ואקולוגיות שונות. תופעות אלו לדוגמה כוללות חקר מולקולרי, חקר מערכות אקולוגיות ועוד. המחקר מתפרש לנושאים כגון: תהליכים אבולוציונים, אקולוגיה, פיסיולוגיה, אתולוגיה, ביואינפורמטיקה, ביולוגיה של מיקרואורגנזמים, גנטיקה, גנומיקה ושמירת טבע.

לפי אתר האוניברסיטה, אין בארץ תוכנית מקבילה עם דגש כה רב על ביולוגיה אבולוציונית וסביבתית. המיקוד הרב הזה בא לביטוי גם במחקר וגם בקורסים עצמם.

סטודנטים שרוצים להתחיל תואר שני בביולוגיה באוניברסיטת חיפה נדרשים למצוא מנחים פוטנציאליים, וכן לנסות להשיג מלגות הצטיינות הקיימות בפקולטה.

תנאי קבלה לתואר שני

לחוג יתקבלו בוגרי תואר ראשון במדעי החיים (B.Sc.), ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בארץ או בחו“ל, שציונם הסופי המשוקלל הוא לפחות 83. מלבד גליון ציונים יש צורך להגיש שני מכתבי המלצה ומכתב קצר הכולל את המניעים והשאיפות להשתלבות במחקר ולמסלול הלימוד. תנאי הקבלה כוללים גם ראיון אישי בפני וועדת קבלה.

בתואר השני בביולוגיה ישנו רק מסלול הכולל תיזה. תכנית הלימודים כוללת קורסי חובה בהיקף של 14 שש“ס, קורסי בחירה בהיקף של 16 שש“ס וקורסי עזר ללא ניקוד. הלימודים נמשכים שנתיים, כולל הגשת התזה.

קבל מידע על לימודי ביולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי ביולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר