לימודי ביואינפורמטיקה באוניברסיטת חיפה

מסלול תואר שני בביואינפורמטיקה באוניברסיטת חיפה קיים כבר מספר שנים בחוג לביולוגיה אבולוציונית וסביבתית. מסלול זה הינו MSc, והוא שם דגש אבולוציוני סביבתי על תחום המחקר הביולוגי.

מה זה ביואינפורמטיקה?

כמו כל תחום מחקר חדש, גם ביואינפורמטיקה כולל עולמות שונים וחדשים שאפשר לחקור ולהשתמש בהם בתעשייה העתידית. בלימודים הסטודנטים משלבים מתמטיקה, סטטיסטיקה, פיסיקה ומדעי המחשב, ולכן תואר זה דורש השקעה והתמדה. בנוסף תזכו להחשף למגוון מחקרים במדעי הטבע ומדעי החיים, לחקור בעיות ישנות כמו פיתוח תרופות, ותתמקצעו בנושאים מחקריים שמעניינים אתכם כמו בניית רשתות חלבונים.

למי זה מתאים?

מסלול MSc מתאים לסטודנטים עם תואר ראשון מכל תחום של המדעים המדוייקים, כולל מדעי המחשב, מתמטיקה וכו', ממדעי החיים או מהנדסה. במהלך התואר תוכלו להתמקד במחקר אבולוציוני סביבתי חדשני שמבוצע בחוג ובמכון לאבולוציה באוניברסיטת חיפה. בחוג זה אפשר ללמוד ולעבוד במשרה חלקית, ולכן הוא נוח למי שכבר צובר נסיון במקום עבודה. לסטודנטים מצטיינים יחולקו מלגות שונות.

תנאי קבלה

ללימודי ביואינפורמטיקה לתואר ראשון יתקבלו מי שסיים תואר ראשון במדעים מדוייקים, במדעי החיים או בהנדסה בארץ או בחו"ל בציון של 85 ומעלה. בנוסף יש צורך בציון 80 במספר קורסים מסויימים לתואר ראשון בביולוגיה ומדעי המחשב. סטודנטים שלא עברו קורסים אלו יוכלו להשלימם בזמן התואר. משך התוכנית שנתיים, והינה תוכנית מחקר הכוללת תזה

מה לומדים?

בין מגוון הנושאים הנלמדים בתואר זה תוכלו למצוא למידה חישובית, הסקה סטטיסטית, אלגוריתמים והסתברות, המשמשים למחקר בגנומיקה, גנטיקה, פרוטאומיקה, פילוגנזה, ביולוגיה מערכתית, ביולוגיה מבנית חישובית, גנטיקה וגנומיקה סטטיסטית, אלגוריתמים בביולוגיה חישובית, אבולוציה אורגניזמית, ביוכימיה לביואנפורמטיקאים, שיטות פילוגנטיות, קודים גנטיים.