לימודי אמנות באוניברסיטת חיפה

מתעניינים בלימודי אמנות באוניברסיטת חיפה? בואו לקרוא על מטרות המסלול, תנאי הקבלה ועוד פרטים מעניינים על תואר ראשון באמנות.

לימודי אומנות ברמה אוניברסיטאית מעולה

אוניברסיטת חיפה היא האוניברסיטה הצפונית של ישראל והיא נחשבת למוסד לימודים אקדמיים מוביל במגוון תחומים, כאשר לימודי אומנות הם ללא ספק תחום שבו האוניברסיטה נחשבת מובילה. אוניברסיטת חיפה נמצאת על רכס הר הכרמל, באזור יפה ונעים של פארק הכרמל. האוניברסיטה קיימת משנת 1963 והיא מתהדרת באוכלוסיית הסטודנטים המגוונת ביותר בישראל בזכות מיקומה הייחודי באזור הצפון. באוניברסיטה לומדים כ-16,500 סטודנטים במסגרת שש פקולטות מרכזיות. אוניברסיטת חיפה מציעה ללומדים במסלול לימודי אומנות ולכלל הסטודנטים שלוש גלריות, מוזיאון לאומנות וארכיאולוגיה וספריית אומנות מקיפה.

מהות המסלול

החוג ללימודי אומנות בחיפה הוא לימודי אומנות יצירה לתואר BA מלא וקיימים בו מסלולים לתארים שניים. הלימודים משלבים ידע תיאורטי רחב וכמובן התנסות מעשית מקיפה, אחד הדברים הייחודיים של מסלול לימודי אומנות הוא האפשרות לשלב לימודים בחוג נוסף מתוך המגוון הרחב שקיים באוניברסיטה. לימודי אומנות בחיפה כוללים מגוון תחומי אומנות, כגון ציור, פיסול, צילום, וידאו, רישום, הדפסים, קרמיקה, מייצג ומייצב. ניתן לבחור מסלול דו חוגי או חד חוגי, משך הלימודים הוא 3 שנים אקדמיות. מגוון הקורסים הרחב כולל קורסי חובה ובחירה וכמובן ביצוע פרויקט גמר אומנותי, סטודנטים יכולים לבחור בין 3 מסלולי התמחות: דו-מימד, תלת-מימד ומדיה. חלק מהקורסים הם: תולדות האומנות – עפ"י תקופות, אמנות עכשווית, יסודות בתחומי אומנות שונים, קורסים מתקדמים ומעשיים בתחומים ספציפיים ועוד.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

מטרות המסלול הן להעניק לסטודנטים את המיומנויות המעשיות והמחשבתיות הנדרשות לאמנים יוצרים קיימים או בהתהוות וכן להציע למתעניינים באומנות תואר אוניברסיטאי מתקדם באומנות בלבד או כשילוב עם חוג אקדמי אחר. יתרונות לימודי אומנות באוניברסיטת חיפה הם האפשרות לשלב את הלימודים עם חוג נוסף, הרמה הגבוהה של הלימודים והמחקר בתחום האומנות באוניברסיטה, סיורים ופעילויות רבות במסגרת החוג וסביבת לימודים נעימה ומתקדמת.

תנאי קבלה

לסטודנטים שמבקשים ללמוד לימודי אומנות במסלול דו חוגי תנאי הקבלה הם תנאי הקבלה הכלליים של אוניברסיטת חיפה וכן מבחן מעשי, הצגת תיק עבודות, ביצוע תרגיל באומנות ומעבר ראיון אישי. תנאי הקבלה למסלול החד חוגי, המתחיל בשנה ב' בלבד, הם סטודנטים שמחזיקים בציון ממוצע של לפחות 80 בלימודי אומנות משנה א' וכל מועמד חייב אישור של וועדת הקבלה של החוג לאומנות.

מרצים

סגל המרצים בחוג ללימודי אומנות בחיפה כולל אנשי אקדמיה ומקצוע ממגוון תחומי אומנות, חלק מהמרצים הם: שרון פוליאקין (ראש החוג), בועז אהרונוביץ', פרופ' אבישי אייל, איה בן רון, ד"ר אפרת ביברמן, פרופ' ציבי גבע, יצחק גולומבק, פרופ' יעקב דורצ'ן, רותי דירקטור, פרופ' פיליפ רנצר ורבים אחרים.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד באוניברסיטת חיפה הוא כמובן אוניברסיטאי רגיל ועומד על 9,521 ש"ח לשנת 2011, לפני אגרות ותוספות. מדובר על לימודים אקדמיים ולכן ניתן להיעזר בכל המלגות שמעניקות סיוע ללימודים אקדמיים מוכרים. כמו כן האוניברסיטה מציעה מלגות שכוללות עבודה חברתית ומלגות סיוע ספציפיות לאוניברסיטה. ישנן מלגות מקרנות סיוע פרטיות ופילנתרופיות.