אוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה – לבלוט בנוף האקדמי

אוניברסיטת חיפה נמצאת בגבולה הדרומי-מזרחי של חיפה על רכס הכרמל והיא מוקפת בפארק ירוק ורחב מימדים. האוניברסיטה זכתה בשנת 1972 להכרה מטעם המועצה להשכלה גבוהה, לאחר שהיא החלה לפעול בחסותה של האוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 1963.

אוניברסיטת חיפה מתגאה בשילוב המגוון של התלמידים שלה הכולל בני קיבוצים, יהודים, קציני צה"ל, ערבים, דרוזים, בני עיירות פיתוח ובני מושבים, כאשר מושם דגש חזק מאוד על אחריות חברתית, שירות לקהילה יחד עם מצוינות בלימודים.

באוניברסיטת חיפה ישנה מכינה שמטרתה לשפר את הישגי הסטודנט כדי שיוכל לעמוד בתנאים הדרושים ללימודים באוניברסיטה, המכינה מחזקת את התלמיד במקצועות הבסיס ובנוסף בארבעה מסלולים עיקריים על פי בחירת הסטודנט שהם: חוק ומשפט, מדעים, מדעי הרוח והחברה וכלכלה, ניתן להתייעץ בבחירת מסלול הלימודים במכינה כדי להתאים את המסלול ליכולותיו של הסטודנט ולנטיית לבו. המכינה באוניברסיטת חיפה מאפשרת לימודים גם לבני 30+, לעולים חדשים, לסטודנטים בעלי לקויות למידה וניתן ללמוד במכינה גם בשעות הערב.

באוניברסיטת חיפה ישנו מספר מגוון של אפשרויות דיור בתוך המעונות, אפשרויות אלו כוללות מגורים ליחידים, מגורים לזוגות נשואים, התאמת מגורים לנכים וכן אפשרות מגורים גם לתלמידי המכינה, במתחם המגורים קיימים גם חדרי כביסה, חדרי מחשבים ומינימרקט.

סיוע לסטודנטים בהתגברות על משוכות כלכליות

אוניברסיטת חיפה שחרטה על דגלה את המחויבות לאחריות חברתית מעניקה לסטודנטים שלה אפשרויות רבות להצלחה ברכישת השכלה גבוהה, מלגות הסיוע ניתנות גם לתלמידים לתואר ראשון וגם לתלמידים לתואר שני, בנוסף למלגות הסיוע הכספיות לסטודנטים שעומדים בקריטריונים שהציבה ועדת המלגות, ישנה אפשרות לזכאות למלגת מצטיינים – סטודנטים מצטיינים יאותרו על ידי ועדת המלגות ואליהם תשלח הודעה בתואר. מלגת הצטיינות מותנת גם בפעילות חברתית בנוסף להישגים בלימודים.

האוניברסיטה מטפחת את האומנות ובתוך המוסד נמצאת גלריה רחבה ובה אוספים של אמנים ישראלים ידועים, המשכן החדש לאומנות של האוניברסיטה משתרע על פני ארבע קומות ובאוניברסיטה קיימים תוכניות לימודים בתחום התיאטרון, המוסיקה והאומנות המשלבים לימודים עיוניים בשילוב של התנסות מעשית בחדרי סטודיו וכיתות לימוד משוכללות.

אוניברסיטת חיפה הקימה חברת בת בשם "כרמל החברה הכלכלית של אוניברסיטת חיפה בע"מ", החברה מחזיקה את הזכויות למסחר הקניין הרוחני שנובע מהמחקר בתוך כתלי האוניברסיטה, החברה מקימה ומפתחת מיזמים כלכליים ועוזרת לחוקרים מאוניברסיטת חיפה למחסר את הפרויקטים שלהם ולהפוך אותם לעסק בתוך הקהילה. חברת כרמל מחפשת שותפים אסטרטגיים במימון הפרויקטים ועוזרת בהקמת מיזמים כלכליים הקשורים לתחומי המחקר.

ספריית אוניברסיטת חיפה

מלבד ספרי לימוד, ספריית אוניברסיטת חיפה מכילה אוסף של ספרים נדירים החל מימי הדפוס הראשונים ועד ימינו, אוספים אלו מכסים מגוון רחב של נושאים כגון: אנציקלופדית דידרו, דפים מ"הגניזה", ספר של שפינוזה, ספרים מתחום היודאיקה וכדומה.

ארכיון אבא חושי שנמצא בתוך הספרייה כולל מסמכים החל משנת 1919 ועד שנת 1969, מסמכים אלו עוסקים בפעילותו של אבא חושי וכוללים גם חפצים אישים מאותה תקופה, נאומים, הרצאות, מאמרים לעיתונים ועוד.

ייחודיות האוניברסיטה

המגוון הרב של הסטודנטים הלומדים באוניברסיטת חיפה, מאפשר הכרות עם סוגים שונים של אוכלוסיות מכל אזורי הארץ, מפגשים אלו תוך עידוד האחריות החברתית מאפשרים השתתפות בפרויקטים חברתיים, למידה, קבלה וגישור על פני השוני וההבדלים, המפגשים החברתיים והמעורבות הקהילתית יוצרים באוניברסיטה אקלים חברתי מיוחד ושונה משאר האוניברסיטאות ומאפשר לסטודנטים להיות שותפים ולתרום לחברה ולקהילה שבתוכה הם נמצאים גם במהלך לימודיהם.

פקולטות באוניברסיטת חיפה

  • הפקולטה למדעי הרוח
  • הפקולטה למדעי החברה
  • הפקולטה למדעים והוראתם
  • הפקולטה למשפטים
  • הפקולטה ללימודי רווחה ובריאות
  • הפקולטה לחינוך בחמישה בתי ספר: מינהל עסקים, עבודה סוציאלית, היסטוריה, בריאות הציבור, מדעי המדינה

מידע נוסף

כתובת: אוניברסיטת חיפה, הר הכרמל חיפה 31905.

טלפון: 04-8240111.


עוד על אוניברסיטת חיפה

לימודי ייעוץ ארגוני באוניברסיטת חיפה ייעוץ ארגוני יישומי באוניברסיטת חיפה תמצאו מסלול לימודי תעודה של ייעוץ ארגוני יישומי. מטרתם להקנות תשתית להבנת הארגון, לרכוש מיומנויות לייעוץ, לגבש זהות ולרכוש נסיון בתור יועץ ארגוני. תנאי הקבלה לייעוץ ארגוני באוניברסיטת חיפה כדי להתקבל למסלול יש להמשך קריאה »
לימודי לוגיסטיקה באוניברסיטת חיפה תואר שני בלוגיסטיקה באוניברסיטת חיפה כל עסק פועל זקוק למערך תכנון, אחסון, שינוע, הספקה, יבוא, יצוא ועוד תהליכי עבודה. במהלך תואר שני בלוגיסטיקה תרחיבו את ידיעותיכם בתהליכי רכש והצטיידות, ייצור, אחסנה, תובלה, הספקה ותמיכה בזמן להמשך קריאה »
לימודי קולנוע באוניברסיטת חיפה אם אתם מחפשים תואר שני בקולנוע אחד המוסדות הטובים ביותר ללמוד בו הוא אוניברסיטת חיפה. באוניברסיטה תמצאו מסגרת לימודים ברמה גבוהה ואיכותית המסמיכה את הסטודנטים לתואר מתקדם בקולנוע. תנאי קבלה ופרטי הרשמה תנאי הקבלה לתואר שני להמשך קריאה »
לימודי אקטואריה באוניברסיטת חיפה באוניברסיטת חיפה לומדים במסלול אקטואריה לתואר שני (MA) במסגרת החוג לסטטיסטיקה, ובמסלול לתואר ראשון (BA) בסטטיסטיקה בשילוב אקטואריה. מי שרוצה יכול גם ללמוד במסגרת לימודי תעודה באקטואריה לאחר תואר ראשון כלשהו. מרכז המחקר באקטואריה להמשך קריאה »
לימודי תזונה באוניברסיטת חיפה מי שמוביל את התוכנית ללימודי תזונה באוניברסיטת חיפה היא פרופ' יעל לצר. לאורך התואר לומדים על נושאים שונים, למשל: תזונה מאוזנת, הדרישות התזונתיות של הגוף, טיפול במחלות שונות וכן טיפול תזונתי המשלב את המימד להמשך קריאה »