לימודי פיזיקה באוניברסיטת בר אילן

במסגרת הלימודים בבר אילן תוכל ללמוד לתואר ראשון ושני ושלישי בפיזיקה. בתואר תלמד כיצד פועל העולם שאנו חיים בו ומהם החוקים המכתיבים את פעולתו. סטודנטים רבים בוחרים בלימודי הביופיזיקה בבר אילן, שכן מקצוע זה מתפתח בצעדי ענק ומחייב סטודנטים מקצועיים למחקר. בתוכנית זו לומדים על נושאי הביופיזיקה השונים וגם על ביוטכנולוגיה, רפואה, מדעי הסביבה והפיזיקה הקלאסית.

תואר ראשון ושני בפיזיקה בבר אילן

המחלקה ללימודי פיזיקה כעת מפתחת דור חדש של חוקרים צעירים, המשתמשים במעבדות המחקר החדשות כדי לבצע מחקר פורץ דרך במגוון תחומים. בר אילן הייתה שותפה מרכזית בהקמת מרכז הננו-טכנולוגיה שם חוקרים רבים, חלקם בעלי שם עולמי, מבצעים את המחקר שלהם. לאחר התואר הראשון יפתחו בפניכם מגוון אופציות להמשך הקריירה, בין היתר תוכלו להמשיך לתואר שני, להתקדם בהייטק, ולהמשיך לחקור את נושאי הפיזיקה, הכימיה או מדעי החיים.

לתואר עצמו ישנן אפשרויות בחירה רבות של קורסים, המאפשרות לסטודנט להתמקד בתחומים המעניינים אותו מבין קורסי הבחירה. גם לימודי הביופיזיקה מאפשרים להתמחות בעולם הפיזיקה, הכימיה או הביולוגיה. התארים המתקדמים כוללים מסלולים חדשניים בביו-פיזיקה, ביוטכנולוגיה, הנדסה ביו-רפואית, מדעי החיים ועוד. לאוניברסיטה ישנו גם מסלול להכשרת מורים למדעים, ולצורך כך מוצעים לימודים בשנה רביעית לקראת תעודת הוראה.

מחקר פורץ דרך

אם אתם מעוניינים לחקור את חזית הננו-טכנולוגיה, וששמכם יתנוסס על גבי מגזינים מדעיים שונים, הבחירה באוניברסיטת בר אילן תאפשר לכם להתמקד בתחום דינאמי ומתפתח של פיסיקה, ממנו תוכלו לצמוח הלאה ולפתח קריירה מעניינת כחוקרים או כמפתחים. קיימים חמישה מסלולי לימוד בבר אילן: פיסיקה מורחב, פיסיקה ומדעי המחשב דו ראשי מובנה, פיסיקה ומתמטיקה דו ראשי מובנה, פיסיקה ראשי ומדעי המחשב משני וביופיסיקה מורחב.

תנאי קבלה

  • תעודת בגרות בציון ממוצע 9.6 לפחות
  • עדיפות לבעלי 4 ו-5 יחידות במתמטיקה ובפיסיקה בציון גבוה
  • ציון פסיכומטרי 640 לפחות
  • מבחן כניסה בפיסיקה