לימודי סטטיסטיקה באוניברסיטת בר אילן

הלימודים בסטטיסטיקה מתבצעים במחלקה למתמטיקה באוניברסיטת בר אילן, שם אפשר ללמוד לתואר ראשון, שני ושלישי.

תואר ראשון בסטטיסטיקה באוניברסיטת בר אילן

באוניברסיטת בר אילן ישנו מסלול לימודי סטטיסטיקה המכשיר את הסטודנטים בלימודי מתמטיקה וסטטיסטיקה ברמה גבוהה. תנאי הקבלה למסלול הסטטיסטיקה בבר אילן כולל דרישה לבגרות עם ציון 85 לפחות, וציון פסיכומטרי של 610 ומעלה. ישנה עדיפות למועמדים עם בגרות במתמטיקה של 4 ו-5 יחידות ועם ציון גבוה בפרק "חשיבה כמותית" בפסיכומטרי. הלימודים נמשכים 3 שנים ובסופם מקבלים תואר ראשון B.Sc בסטטיסטיקה.

אחד היתרונות של בר אילן הוא בהתמחויות האפשריות בסטטיסטיקה:

  • מתמטיקה עיונית, מתמטיקה שימושית לטכנולוגיות עיליות או מתמטיקה וסטטיסטיקה.
  • מתמטיקה עיונית, מתמטיקה שימושית לטכנולוגיות עילויות או סטטיסטיקה
  • מסלול ראשי למורים: מתמטיקה עיונית – לסטודנטים המתכוונים לעבוד כמורים למתמטיקה.
  • מסלול דו ראשי מובנה עם המחלקה לפיסיקה ועם המחלקה למדעי המחשב.

לאחר התואר הראשון בסטטיסטיקה

לבר אילן ישנו גם מסלול ישיר לתואר שני בסטטיסטיקה. המסלול מיועד לסטודנטים מצטיינים עם ממוצע ציונים של 90 לפחות בקורסי הסטטיסטיקה וההסתברות. בתוכנית זו אפשר לסיים תואר שני לאחר שנתיים. למי שרוצה להמשיך לתואר מתקדם, בר אילן מציעים מסלול M.Sc של תואר שני בסטטיסטיקה-מדעי המחשב. כדי להתקבל למסגרת זו יש צורך בתואר ראשון בסטטיסטיקה ומדעי המחשב בציון ממוצע 80 לפחות.

אודות המחלקה למתמטיקה בבר אילן

בתואר תוכלו לשלב בין קורסים בסטטיסטיקה בנוסף לקורסים במתמטיקה עיונית ושימושית, או במתמטיקה להוראה. התואר בסטטיסטיקה יאפשר לכם למצוא עבודה לאחר התואר בתחומי מחקר רבים, בתעשיות הביולוגיה, הרפואה, הפיסיקה, ההנדסה, ההייטק, המסחר, הבנקים ועוד.

באוניברסיטת בר אילן סטודנטים לסטטיסטיקה יוכלו להיעזר בשני מכוני מחקר הנמצאים בקמפוס, לעבור סמינרים במגוון תחומים, להשתתף בכנסים ארציים ובין לאומיים, ולפגוש דוקטורנטים ומרצים אורחים בעלי שם עולמי. הלימוד בחברת אנשי הסגל המקצועיים של בר אילן מעודד את הסטודנטים להישגים מחקריים בינלאומיים.