לימודי מתמטיקה באוניברסיטת בר אילן

אוניברסיטת בר אילן מציעה לסטודנט הנכנס מסלול הכשרה ארוך שיכול לכלול תואר ראשון, שני ושלישי במתמטיקה.

במדריך זה נענה לכם על שתי שאלות מרכזיות:

1. למה ללמוד מתמטיקה באוניברסיטת בר אילן (בהשוואה למסלולים דומים במוסדות אחרים)?
2. אילו פרטים צריך לדעת על תואר ראשון במתמטיקה באוניברסיטה?

למה ללמוד מתמטיקה בבר אילן?

במסלול לתואר ראשון אפשר להתמחות במתמטיקה עיונית ושימושית, סטטיסטיקה ומתמטיקה לחינוך. הבחירה בלימודי מתמטיקה מאפשרת לסטודנטים לפתוח לעצמם אפשרויות עתידיות בתחומי הפיסיקה, הרפואה, ההנדסה, מדעי המוח, ההיטק ועוד. זאת משום שמתמטיקה מהווה בסיס הנלמד כמעט בכל מקצוע. הכלים המתמטיים שתרכשו לאורך התואר יאפשרו לכם לכוון את הקריירה העתידית שלכם בדיוק לפי ההעדפה האישית שלכם.

אחד היתרונות הברורים של אוניברסיטת בר אילן בלימודי מתמטיקה הוא במרכז המחקרי הרציני שלהם, הכולל שני מכוני מחקר, סמינרים בנושאים כמו אנליזה, אלגברה, קומבינטוריקה, גיאומטריה אלגברית, הסתברות, הצפנה ועוד. בנוסף החוקרים בפקולטה משתתפים בכנסים בארץ ובעולם. בבר אילן תלמדו מסגל אשר יכולות הפיתוח והפתרון המתמטי שלהם מרקיע שחקים.

פרטים על מסלול תואר במתמטיקה

לפי אתר אוניברסיטת בר אילן, רמת הלימודים במכללות למתמטיקה בארץ נמוכות משמעותית מהרמה בבר אילן. מכיוון שלמכללות יש שם פחות טוב בשוק, עניין זה מתורגם לאחר מכן בראיונות העבודה לתפקידי מתמטיקאי. גם הקבלה לתואר שני במתמטיקה או בתחומים אחרים מושפעת ממוסד הלימודים בו לומדים.

עבודה בתור מתמטיקאי משתלמת

עם תואר במתמטיקה תוכלו לעבוד במגוון עיסוקים: באקדמיה, בתעשיית ההיי-טק האזרחית והצבאית, בשוק ההון ועוד. על פי מחקר מהעיתון העולמי של ה- Wall Street Journal  "מתמטיקאים נוחתים במקום הראשון בדירוג החדש של העבודות הטובות." כדאי לעבוד במתמטיקה כי סביבת העבודה היא נעימה (עובדים במעבדה), הדרישות הפיזיות נמוכות (פותרים בעיות במחשב או על כתב), והמתח נמוך (אין לחץ אטומי בדרך כלל על מתמטיקאי). מתוך Wall Street Journal: Doing the Math to Find the Good Jobs, January 26, 2009

מחקר נוסף קובע: "מתמטיקה, סטטיסטיקה ומדעי המחשב הם המקצועות הרווחיים ביותר ." מחקר זה פורסם ב- ynet: רוצים להרוויח מהתואר? לכו ללמוד מתמטיקה, 5 מאי 2009).

מחקר אחר מאפריל 2010 הראה כי מעסיקים מעדיפים מומחי סטטיסטיקה על פני מדעי המחשב ( Wall Street Journal)

גם אם אתם רוצים ללמוד תחום אחר בבר אילן, עדיף לבחור כמקצוע שני ראשי או משני במתמטיקה, משום שלימודים אלו ישפרו לכם את ההכשרה, לא משנה אם בחרתם בפיזיקה או במדעי המחשב.

לעוד עדויות הכנסו לאתר בר אילן

כמה עדויות ליתרון בר אילן במתמטיקה

על פי דו"ח שנתי מדצמבר 2009, שפורסם בהארץ, אוניברסיטת בר אילן במקום הראשון במדד כמות הפרסומים האקדמיים, לפני אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה והאוניברסיטה העברית.

סטודנטים למתמטיקה מבר אילן זכו בתחרות בינלאומית  באולימפיאדה למתמטיקה, בקטגוריית "בליץ".

על פי דירוג העדפות של סטודנטים לגבי מוסדות לימוד, אוני' בר אילן דורגה במקום 2 מבין 15 מוסדות ללימודים גבוהים. נתון זה פורסם  ב מוסף The Marker Week, עתון הארץ, ינואר 2010.

מסלולי לימוד

  • מתמטיקה עיונית (טהורה)
  • מתמטיקה שימושית
  • מתמטיקה לטכנולוגיות עיליות (היי-טק)

תוכנית מובחרת במתמטיקה

אם הציון הפסיכומטרי שלך מעל 740, וממוצע הבגרות שלך מעל 110, תוכל להתקבל לתכנית הנבחרים של אוניברסיטת בר-אילן, המציעה מסלול מזורז מתואר ראשון עד לדוקטורט, ליווי אקדמי אישי (coaching), מלגות קיום, דיור, והצטיינות, פטור משכל לימוד, השתתפות בכנסים, חניה חינם בשטח האוניברסיטה, ועוד.