לימודי חינוך באוניברסיטת בר אילן

המקום שמצמיח את אנשי המקצוע המוצלחים והמצליחים ביותר

אוניברסיטת בר אילן הוקמה בשנת 1955 ברמת גן על מנת לקדם את הלימודים של מדעים כלליים ומדעי היהדות. בר אילן היא הגדולה שבאוניברסיטאות ישראל, לומדים בה כ-34,000 סטודנטים הנהנים מקמפוס יפהפה, תוכניות לימוד מגוונות, מחקר מתקדם, מצוינות אקדמית עם מורשת ציונית וגישה נוחה, בזכות המוניטין הגבוה שיש לאוניברסיטת בר אילן ובזכות רמת הלימודים הגבוהה, ישנה אפשרות טובה יותר למציאת עבודה בתום הלימודים.

האוניברסיטה מעורבת מאוד בחברה ועוזרת לקהילה, בזכות תרומה לסובלנות ודו קיום ושילוב סטודנטים יהודים, דתיים, חילוניים וערבים. אוניברסיטת בר אילן מטפחת המשכיות וערכי יהדות בשילוב מחקר חדשני ושאיפה למצוינות אקדמית.

מהות המסלול

באוניברסיטת בר אילן קיים בית ספר לחינוך אשר לא רק מספק תכנים ברמה אקדמית גבוהה, אלא גם עורך מחקרים בכל תחומי החינוך. הלימודים נעשים עבור תואר ראשון שני ודוקטורט וישנה גם אפשרות לתעודת הוראה בלבד, השתלמויות מורים והתמחות.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

תחומי הפעילות בבית הספר במסלול לחינוך כוללים: קידום ההוראה הלמידה והאינטגרציה, חקר התפתחות תינוקות וילדים בגיל הרך, אוטיזם, דיסלקציה, חינוך מדעי בגיל הרך, לקויות למידה, תוכניות מ.א חו"ל, למידה מרחוק, תוכניות למגזר החרדי, פיתוח ותמיכה במעבדות בתי הספר, חינוך סביבתי, מחקר קהילתי, עתידנות ורווחת בני נוער, חקר השואה.

באוניברסיטת בר אילן מספר מגמות מגוונות וייחודיות לאוניברסיטה: חינוך מיוחד, יעוץ חינוכי, התפתחות הילד, ניהול מערכות חינוך, חינוך חברתי, הוראת מתמטיקה ומדעים, תוכניות לימודים, מדע הלכה וחינוך, טכנולוגיה ותקשורת בחינוך.

המרצים

באוניברסיטת בר אילן ישנם כ-1350 מרצים בבר אילן אשר מתקבלים לעבודה על פי תקנונים מחמירים וההנחיות של הוועדות המקצועיות. הצוות מתקבל לאוניברסיטה אך ורק דרך היחידה למשאבי אנוש, כך נוצר צוות מקצועי ומיומן אשר מוביל את הסטודנט להצלחה מובטחת.

תנאי קבלה

באתר האינטרנט של האוניברסיטה ישנה אפשרות לערוך חישוב של סיכויי קבלה לכל מסלול ע"פ חישוב ממוצע בגרות ופסיכומטרי. לכל מסלול תנאי קבלה שונים, אך אצל כולם יש צורך בתעודת בגרות מלאה, או תעודה מקבילה מחו"ל ובנוסף ציון פסיכומטרי. במסלולים של תואר שני לרוב יש עדיפות לבעלי ניסיון בהוראה, או ניסיון בהוראה ספציפית של חינוך מיוחד וכדומה הכול תלוי במסלול שנבחר.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד אוניברסיטאי ועומד על כ-12,900 ₪ השכר מתעדכן כל שנה על ידי הממשלה שם קובעים אם יש הפחתה במידה וישנה הפחתה השכר עומד על כ- 9,500 ₪ לשנה. בנוסף ישנם תשלומים נלווים: דמי אבטחה, דמי רווחה ושירותים נוספים בסכום כולל של כ- 600₪. תשלום מראש על חשבון שכר הלימוד מקנה הנחה של כ-2.5%. מלגות רבות מוצעות ישירות מהאוניברסיטה למצטיינים, לסטודנטים בעלי מצב כלכלי קשה ולתורמים לחברה. במקביל ישנן הרבה קרנות שמעניקות מלגות שונות ומגוונות לחיילים, לתושבי ערי פיתוח, לתלמידי מחקר ועוד. ישנה מלגה מיוחדת לאוכלוסיה החרדית בבני ברק ובירושלים.