לימודי אופטומטריה באוניברסיטת בר אילן

לימודי אופטומטריה – מיומנות מדעית וקלינית לעזרה בבעיות ראייה

אוניברסיטת בר אילן רכשה במשך השנים שם של אוניברסיטת מחקר והיא הגדולה מבין האוניברסיטאות בישראל. באוניברסיטת בר אילן קיים הצירוף הייחודי של לימודי אקדמיה גבוהים, בשילוב עם מחקר ופיתוח של לימודי היהדות והמורשת היהודית. בנוסף מפתחים באוניברסיטה תכניות לימוד בין תחומיות תוך שימת הדגש על הרחבת המחקר ועל לימודים לתארים מתקדמים.

מהות המסלול

מסלול הלימודים לקבלת תואר בוגר באופטומטריה הוא של ארבע שנות לימוד במערכת שעות קבועה.
בשנה א' לומדים על הקשר בין המדע והראייה והמבואות בפיסיקה, כימיה, ביולוגיה, אופטיקה, אופטומרטיה, נוירופיסולוגיה, אנטומיה, וסטטיסטיקה.
בשנה ב' לומדים על תפיסה תחושתית של הראייה, בדיקות אופטומטריות במרפאה, מיקרוביולוגיה, אופטיקה של הראייה ואופטיקה פיזיולוגית, ביוכימיה.
משנה ב' והילך ישנה גם התנסות מעשית הכוללת ביצועיי בדיקות עיניים לרכישת ניסיון. אופטיקאיות, אנטומיה ופיסיולוגיה עינית, עדשות אופטימיות.
שנה ג' לומדים על נוהלי בדיקות, עדשות מגע, קליניקה אופטומטרית במרפאות, ראייה ירודה, פתולוגיה ופתולוגיה עינית, אופטיקה גריאטרית, אופטיקה פודיאטרית, אימונולוגיה, גנטיקה. בשנה שלישית יעבדו הסטודנטים עבודה מעשית בבתי חולים ובקליניקות של האוניברסיטה.
שנה ד' לימודים קליניים – אופטומטריה קלינית, פרמקולוגיה עינית, ניהול קליניקה אופטומטרית, אורתופטיקה. וממשיכים את העבודה המעשית. בחינות הגמר הן עיוניות ומעשיות.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

במסלול לימודי האופטומטריה מכינים את הסטודנט לעבודה כאופטומטריסט הדואג לרווחת הציבור על ידי בדיקות, אבחון וטיפול בבעיות הראייה של הציבור הרחב. לאחר בחינות רישוי של משרד הבריאות יכול הבוגר לעבוד כאופטומטריסט מקצועי ולרשום מרשמים למשקפים, או כל אביזר אחר המשמש כעזר לראייה. אפשרויות התעסוקה הן מעסק עצמאי ועד לעבודה בחנות, רשת אופטומטריסטית או בבתי חולים. ולאלו המעוניינים קיימת האפשרות להמשיך בלימודים במסלולי המשך כמו למשל מדעי המוח או תחומים רלוונטיים אחרים.

מרצים

מרכזת המחלקה – שירה נתיב. כמו כן, מרצים במסלול זה: פרופ' רוזנבלו, ד"ר שדיידר, ד"ר קוזלו, ד"ר רוטקוף, ד"ר קלמן, ד"ר נתיב, ד"ר הורוביץ, ד"ר שרעבי, מר חבש, מר ברנס, ד"ר לבנה, ד"ר גוגינהים, ד"ר יצחקי, ד"ר שרון, ד"ר הרמן.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה למסלול אופטומטריה בבר אילן הם – תעודת בגרות בציון משוקלל של למעלה מ- 95. בחינה פסיכומטרית בציון של 620 נקודות ומעלה, מתמטיקה 4-5 יח"ל בציון של 85 ומעלה. מקצוע במדעים נוסף ב- 4-5 יח"ל, בפיסיקה, ביולוגיה או כימיה.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד המלא הוא 12,866 ₪ לשנה כאשר המופחת הינו 9,521 ₪ לשנה. בקשות למלגה אפשר להגיש לוועדת המלגות בגין מצב כלכלי קשה או בזכות מצויינות בלימודים. כמובן שאפשר לפנות למקורות חיצוניים לקבלת מלגות, כמו למשל, משרד החינוך, פר"ח, קרן ההנצחה לחיילים משוחררים או קרנות ללוחמים. רשימת הקרנות מתפרסמת בדרך כלל על לוח המודעות של וועדת המלגות.

קבל מידע על לימודי אופטיקה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי אופטיקה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר