לימודי תקשורת באוניברסיטת בן גוריון

המסלול לתקשורת באוניברסיטת בן גוריון בנגב חושף את הסטודנטים לכל התהליכים בתקשורת החל מהתהוותה וכלה בהשפעת התקשורת על האוכלוסייה ועל הפרט. הסטודנט לומד לפתח מבט מבוקר על הסביבה התקשורתית מבחינת ההיבט התרבות, ההיבט החברתי וההיבט הטכנולוגי אשר משפיע מאוד כיום על התקשורת.

ללמוד מתוך רצון להצליח יחד עם מעורבות חברתית

באוניברסיטת בן גוריון אשר הוקמה כדי לקדם את התפתחות הנגב, לומדים יותר מ- 19,000 סטודנטים. האוניברסיטה חרטה על דגלה את המחויבות למצוינות אקדמית ולקידום ההשכלה הגבוהה ביחד עם מעורבות חברתית, כאשר סטודנטים רבים לוקחים חלק בתוכניות רבות הקשורות למעורבות ופעילות בתחום הקהילה. במהלך שנות קיומה, אוניברסיטת בן גוריון צברה מוניטין עולמי בתחום החקלאות המדברית והיא תורמת רבות לארצות המתפתחות בעולם.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול ללימודי תקשורת

מטרת הלימודים במסלול לתקשורת היא לפתח חשיבה עצמאית ביקורתית בכול הנוגע אליה, המסלול מנסה להישאר עדכני ועוקב אחר מצב התקשורת בארץ ובעולם. הלימודים לתואר ראשון כוללים מושגי יסוד בתקשורת, היסטוריה של אמצעי התקשורת, מפת התקשורת בעולם ובישראל, דיני תקשורת, תקשורת וחברה בישראל, בנוסף על כך הסטודנטים מחויבים להשתתף בסדנת תקשורת.

ניתן לשלב את לימודי התקשורת יחד עם חטיבות נוספות כגון: חברה ותקשורת, פוליטיקה ותקשורת, ישראל ותקשורת מחשבת ישראל, מזרח תיכון ותקשורת.

המסלול לתקשורת של אוניברסיטת בן גוריון בנגב פועל יחד עם המרכז לחקר התקשורת החדשנית על שם הוברט בורדה, אשר מזמין מרצים מהארץ ומחו"ל ומפתח פרוייקטים לימודיים מיוחדים גם בארץ וגם בחו"ל. המרכז לחקר התקשורת נותן בנוסף מענקי מחקר לסטודנטים ולסגל.

המרצים ללימודי תקשורת באוניברסיטת בן גוריון

סגל המרצים באוניברסיטת בן גוריון במסלול לתקשורת עוסק בדרך כלל גם במחקר בתחום זה. המרצים בסגל הבכיר הם: פרופ' דן כספי, ד"ר נלי אליאס, ד"ר תמר אשורי, ד"ר צביקה רייך, ד"ר גלית נמרוד, ד"ר נטליה חבורוסטיאנוב. המרצים מבחוץ במסלול לתקשורת הינם פרופ' אלטון מרטין, מר אריאל זאב, עו"ד עינת סנדלר, ד"ר שחלב סטולר-ליס ועוד רבית וטובים

תנאי קבלה לתקשורת באוניברסיטת בן גוריון

תנאי הקבלה ללימודי תקשורת באוניברסיטת בן גוריון הינם על פי שכלול של ציוני תעודת הבגרות, ציון הפסיכומטרי, מבחן באנגלית ועוד מבחנים ייחודים למחלקות השונות. לדוגמה בלימודים רב תחומיים במסלול רוח וחברה ציון הסכם הנדרש הינו 550 או 550 בפסיכומטרי.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד באוניברסיטת בן גוריון בנגב עומד בממוצע על 9,000 ₪ השכר משתנה בהתאם לשעות הלימוד ולמספר הקורסים שנלמדו במהלך השנה.

אוניברסיטת בן גוריון בנגב מציעה מגוון גדול מאוד של מלגות למימון הלימודים כגון: מלגות על פעילות חברתית, מלגות לספורטאים מצטיינים, מלגות קיום לעולים חדשים, מלגות סיוע לסטודנטים מתקשים כלכלית וכדומה. האוניברסיטה מציעה גם פרסים ותכניות לסטודנטים מצטיינים.