לימודי פסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון

במהלך תואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון תהנו ממסגרת לימודים מקצועית בנוסף לאווירה כיפית ומהנה בקמפוס.

שילוב בין לימודי פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב הוקמה בשנת 1969 בעיר באר שבע בחסות ממשלת ישראל. האוניברסיטה נחשבת לאוניברסיטת מחקר בין הטובות בעולם. הלימודים באוניברסיטת בן גוריון בנגב החלו בשנת ,1971 כיום לומדים במקום יותר מ-19.000 סטודנטים בשלושת הקמפוסים הכוללים גם את שדה בוקר ואילת. אוניברסיטת בן גוריון מציעה יותר מ- 80 מחלקות בהם אפשר ללמוד לתארים ראשון, שני שלישי ודוקטורט. קצב ההתפתחות של האוניברסיטה גדול מאד הן מבחינת מספר הסטודנטים והן בפיתוח מסלולי לימוד ייחודיים וחדשים כגון הנדסת ביוטכנולוגיה ביואינפורמטיקה, ננוטכנולוגיה.

אווירת הלימודים והפעילות המיוחדת באוניברסיטת בן גוריון יחד עם המחויבות למצוינות בכל התחומים, ממריצים את החוקרים הרבים באוניברסיטה לעבודה יצירתית כדי להגיע לקידום ולפריצת דרך במדע ובמחקרים. אוניברסיטת בן גוריון מפורסמת בקרב הסטודנטים בין השאר גם מהבחינה החברתית הפעילה והחמה שנוצרה בקמפוס שלה.

מהות המסלול פסיכולוגיה בבאר שבע

אפשרות הבחירה ללימודי פסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון היא בין שתי תכניות קיימות – התוכנית הדו מחלקתית והתוכנית החד מחלקתית. בתכנית הדו מחלקית משולבות תוכנית לימודים ממסלולים אחרים . כלומר על הסטודנט לבחור בנוסף למקצוע הראשי עוד תכנית דו מחלקתית ולשלב אותה עם לימודי הפסיכולוגיה. התכנית החד מחלקתית היא תכנית לימודים במדעי ההתנהגות המשלבת קורסים מעולם הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה.
בנוסף אפשר ללמוד פסיכולוגיה בשילוב עם כל אחד ממדעי הרוח – פילוסופיה, או ספרות עברית או מחשבות ישראל , ניהול כלכלה, היסטוריה וכו'

מטרות המסלול ויתרונות המסלול לפסיכולוגיה

מסלול לימודי הפסיכולוגיה באוניברסיטה בן גוריון מאפשר הכרה עמוקה של נפש האדם על כל רבדיה, הרובד הפיזי, המוח והנפש, ההתנהגות, הרגשות השונים אצל המבוגר והילד בתקופות שונות כמו בריאות וחולי. כל הנושאים הנ"ל נלמדים גם באופן תיאורטי וגם באמצעות מחקרים בתחומים הקרובים לנושא. ישנה גם אפשרות לשלב את לימודי הפסיכולוגיה עם מסלול מדעי הרוח, לימודים אלו יחשפו בפניכם פרספקטיבה רחבה והבנה מעמיקה בנוגע לכל תחומי החיים. בנוסף לימודי הפסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון יעזרו לכם לפתח את יכולתכם לנתח מחקרים ורעיונות שונים הקשורים לעולם מורכב זה. כל זה ועוד נושאים ותחומים רבים אחרים יאפשרו לכם להגיע למצוינות אקדמית אשר תפתח בפניכם את שוק העבודה וכמובן גם את היכולת לעזור לזולת בזכות ההכשרה המצוינת שקבלתם במסלול לימודים זה.

המרצים באוניברסיטת בן גוריון

כל המרצים של אוניברסיטת בן גוריון ובמיוחד המרצים בחוג לפסיכולוגיה הם מרצים מהשורה הראשונה במקצוע כגון: ד"ר אנהולט גדעון, פרופ' פריאל ביאטריס-אמריטוס, פרופ' צלגוב יוסף, ד"ר אבידן גליה, ד"ר אייל טל, ד"ר גנאל צבי ועוד רבים אחרים.

תנאי קבלה לפסיכולוגיה בבן גוריון

תנאי הקבלה לאוניברסיטת בן גוריון למחלקה לפסיכולוגיה הם 670 נקודות סכם כללי, כאשר ציון זה מורכב מהשכלול של ממוצע ציוני הבגרות והפסיכומטרי, מלבד ציון זה נדרשת גם אנגלית ברמה גבוהה מאוד.

עלויות ומלגות

המלגות למימון הלימודים ניתנות על פי בקשות ואישורן, אפשר לקבל מלגות גם באמצעות השתתפות בפרויקט פר"ח האפשר מלגה חלקית, כמו כן ניתנות מלגות למשתתפים בקבוצות הספורט הייצוגי של האוניברסיטה.