לימודי מתמטיקה באוניברסיטת בן גוריון

במדריך זה אנו מביאים לכם מידע הכרחי אודות תואר ראשון ושני במתמטיקה באוניברסיטת בן גוריון. בתור אחד ממוסדות הלימוד המובילים בארץ למתמטיקה, בן גוריון מציעה מגוון מסלולים שכל מי ששוקל ללמוד מקצוע ראלי לתואר אקדמי, רצוי שישמע עליהם.

תואר ראשון במתמטיקה באוניברסיטת בן גוריון

התואר ראשון של לימודי מתמטיקה פותח עבורך דלתות רבות בעולם המדעים, והוא מאפשר לא רק לימודי המשך במקצועות מדעיים, אלא גם השמה עתידית במקצועות רבים בהייטק ובתעשייה. כיצד זה עובד? המתמטיקה היא הכלי הבסיסי ביותר המניע תעשיות רבות, למעשה את רוב התעשיות הרווחיות המוכרות היום ושעומדות בראש הפיתוחים הטכנולוגיים. בין אם מדובר במחקר גנטיקה, בחקר החלל או בפיתוח מכשיר חשמלי חדש, כל התעשיות נעזרות בכוח המוחי של מדעני מתמטיקה. אם אתה יודע לתכנן אלגוריתמים, יהיה מעסיק שירצה להעסיק אותך, ועבור משכורת גבוהה.

מה קורה בבן גוריון בעולם המתמטי?

הסטודנטים למתמטיקה בבן גוריון נהנים מסביבה תומכת במיוחד, וזוכים להכיר לעומק תחומים כמו מתמטיקה טהורה וסטטיסטיקה, וליישם את הלימודים במעבדות מחשבים או במחקרי שטח. בין המגמות בתואר אפשר למצוא: מתמטיקה כללית (מתמטיקה עיונית ושימושית), מתמטיקה ומדעי המחשב, הוראת המתמטיקה ומתמטיקה עם חטיבה בכלכלה. בנוסף ישנה גם תוכנית מיוחדת המשלבת תואר כפול עם הנדסת חשמל ומחשבים או עם הנדסת תעשייה וניהול.

תואר שני במתמטיקה באוניברסיטת בן גוריון

אם נאמר לכם כמה שמות של מרצים בבן גוריון, יכול להיות שלא תזהו אותם משמיעה ראשונית, אולם אנשים שעוסקים בתחום המתמטי ברחבי העולם, ביניהם חוקרים ומרצים בינלאומיים, מכירים ומוקירים את המרצים הללו כמתמטיקאים בעלי שם. בתואר השני בבן גוריון תזכו ללמוד ממתמטיקאים אלו ואף לפתח איתם תזה מחקרית. התואר השני מאפשר להתמחות במתמטיקה עיונית, במתמטיקה יישומית ותעשייתית, בהוראת המתמטיקה, ובמתמטיקה ומחשבים.