לימודי מנהל עסקים באוניברסיטת בן גוריון

הפקולטה לניהול על שם גילפורד גלייזר החלה לפעול לפניי כחמש עשר שנה, הפקולטה מושפעת מחזונו החלוצי של דויד בן גוריון והיא שמה לה למטרה להיות השראה ובסיס להקניית ידע ומיומנות עבור מנהיגי העולם העסקי במציאות הגלובלית של המאה ה- 21.

ללמוד באוניברסיטה פורצת דרך להזדמנויות חדשות

אוניברסיטת בן גוריון בנגב הפכה במהלך שנות קיומה למרכז חשוב למחקר והוראה, באוניברסיטה לומדים כ- 19,000 סטודנטים במגוון פקולטות כדלקמן: הפקולטה למדעי הבריאות, הפקולטה למדעי ההנדסה, הפקולטה למדעי הרוח והחברה, הפקולטה לניהול, הפקולטה למדעי הטבע ובית הספר ללימודי מחקר מתקדמים. האוניברסיטה פועלת במקביל למצוינות האקדמית בלימודים גם לקידום ההשכלה הגבוהה ולמעורבות חברתית באמצעות אלפי סטודנטים המשתתפים בתוכניות שונות למען הקהילה. אוניברסיטת בן גוריון היא בעלת תפקיד מרכזי בפיתוח התעשייה החינוך והחקלאות באזור הנגב והיא פורצת דרך להזדמנויות חדשות בסביבה.

מהות מסלול הלימודים

ניתן ללמוד בפקולטה לניהול לתואר ראשון שני ושלישי, כאשר מהות המסלול היא להכשיר את הסטודנטים להתמודד בצורה הטובה ביותר עם אתגרי הניהול שיעמדו בפניהם בעתיד.

מטרות ויתרונות המסלול

כדי להכין את הסטודנטים בפקולטה לניהול של אוניברסיטת בן גוריון למילוי תפקידי הניהול בצורה הטובה ביותר, הסטודנטים לומדים מגוון רחב מאוד של פרספקטיבות תיאורטיות, התמחויות ונושאי עניין. הלימודים באוניברסיטת בן גוריון מעודדים את הסטודנטים לפתח ראייה אינטגרטיבית, אסטרטגיות ניהול בן לאומיות, קבלת החלטות והובלת שינויים בחברה בהתאם לשינויים הדינאמיים המתרחשים ללא הרף בעולם העסקים בארץ ובעולם העסקים הגלובלי.

אלפי הבוגרים של לימודי מנהל עסקים באוניברסיטת בן גוריון מצליחים להשתלב בכול שנה בתפקידי ניהול בארץ ובחו"ל.

המרצים

המרצים בפקולטה לניהול הינם בין השאר חוקרים בעל שם עולמי וגם אנשי מקצוע בעלי ניסיון עשיר. אנשי הצוות עוסקים וחוקרים תחומים רבים הקשורים למנהל כגון: אסטרטגיה והתנהגות ארגונית, יזמות, מימון, שיווק, ניהול וכדומה. אנשי הסגל משתדלים לייצר בשביל הסטודנטים אווירה חמה ומתן יחס אישי במהלך לימודיהם באוניברסיטת בן גוריון. בנוסף בכול שנה מבקרים באוניברסיטה מרצים בעלי מוניטין רב ממוסדות אקדמיים יוקרתיים בעולם.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לפקולטה לניהול של אוניברסיטת בן גוריון הינם ציון סכם (שקלול של ממוצע בגרות עם ציון הפסיכומטרי) של בין 580 ל- 630 או ציון פסיכומטרי בין 580 ל- 630 בהתאם לסוג המחלקה, כמו כן לרוב המחלקות נדרש ציון מינימום 70 במתמטיקה ברמה של 4 יחידות לימוד או מכינת קיץ במתמטיקה, באתר הבית של אוניברסיטת בן גוריון ניתן לחשב את ציון הסכם הכללי.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד באוניברסיטת בן גוריון זהה לשכר הלימוד האוניברסיטאי, כאשר שכר הלימוד היסודי לפי מדד חודש יולי 2009 עומד על 12,637 ₪ ואילו שכר הלימוד המופחת לתואר ראשון עומד על 9,780 ₪.

אוניברסיטת בן גוריון בנגב מציעה שלל גדול של מלגות שיכולות לממן חלק משכר הלימוד ולפעמים אפילו את כול השכר כגון מלגת לימודים מלאה ללומדים בקמפוס אילת של האוניברסיטה. המלגות ניתנות גם בזכות פעילות חברתית, מלגות ספורטאים מצטיינים, מלגות סיוע, מלגות קיום לעולים חדשים ועוד.