לימודי כימיה באוניברסיטת בן גוריון

המגמות העיקריות בבן גוריון הן כימיה סינטטית, כימיה ביופיסית וכימיה פיסיקלית וננומטרית. אם המילים הללו נשמעות לכם מפוצצות, אתם יכולים להרגע. ברגע שתתחילו את התואר תבינו שהשמות המסובכים הללו הסתירו מקצועות אפילו יותר קשים משדמיינתם.

תנאי קבלה לתואר ראשון בכימיה בבן גוריון

תנאי הקבלה הם 600 בציון הפסיכומטרי ובציון הסכם, וקיימת העדפה למועמדים בעלי הישגים גבוהים ב- 5 יח"ל במקצועות פיסיקה וכימיה. בלימודי כימיה באוניברסיטת בן גוריון תזכו ללמוד באחד התחומים המובילים במדע והטכנולוגיה כיום, וכן תחקרו נושאים שתמיד סיקרנו אלפים כגון מיקרואלקטרוניקה, ייצור מוליכים למחצה, ביוטכנולוגיה, הנדסה גנטית ועוד.

בבן גוריון תוכלו להשקיע ולהצטרף גם למסלולים מובחרים יותר כגון המסלולים הארבע-שנתיים לתואר כפול: ננו-טכנולוגיה כימית – מסלול לתואר כפול בכימיה והנדסה כימית, וכן כימיה ומדעי המחשב.

למה כימיה?

כימיה היא ענף היצוא הגדול ביותר בארץ, כאשר חברות ישראליות הן מהגדולות בעולם בתחום, כגון כימיקלים לישראל, טבע, מכתשים-אגן ועוד. בתור סטודנט יש לך עוד דרך ארוכה עד להגעה למישרה גבוהה בחברה כמו כי"ל, אולם בינתיים תעסוק בבן גוריון במחקר חשוב, בין היתר בתעשיית המיקרואלקטרוניקה- שם תפתח חומרים מוליכים למחצה והתקנים אלקטרוניים חדשים. מכימיה אפשר להסתעף גם לתחומי הביוטכנולוגיה וההנדסה הגנטית- שנחשבים תחומים חמים מאוד. דרך הכימיה החישובית תלמד לשלב בין כימיה ומחשבים, ותעזור לפתח תרופות חשובות או לחקור תהליכים בגוף.

מגמות לכימיה באוניברסיטת בן גוריון

המגמה לכימיה ביופיסית

המגמה לכימיה ביופיסית בבן גוריון נותנת לך בסיס איתן בכימיה בנוסף לקורס על התא בביולוגיה מולקולרית, ביוכימיה וגנטיקה. מי שמסיים תואר זה ממשיך לתעשיות הביוטכנולוגיה, ההנדסה גנטית, הדיאגנוסטיקה, והמחקר ביו-רפואי.

המגמה לכימיה פיסיקלית וננומטרית

כאן תשלב לימודי פיזיקה, כימיה, מתמטיקה ואופטיקה, ותנסה לפתח מוצרים ומחקרים חדשים בתחומי הננוטכנולוגיה, דינמיקה של ריאקציות כימיות, כימיית פני-שטח, אינטראקציה של אור וחומר, ועוד. מתואר זה תוכל להתפתח במחקר אקדמי ובמחקר ופיתוח (מו"פ) בתעשיות עתירות ידע.

המגמה לכימיה סינתטית

כאן מתמחים בעולמות הכימיה האורגנית והאי-אורגנית. במסלול זה תוכל להתנסות בלימודי מעבדה מורחבת בכימיה אורגנית-סינתטית ובקורסים מתקדמים בסינתזה אורגנית ואי-אורגנית.

אפשר גם לשלב את לימודי התואר הראשון בכימיה במקצועות כמו מדעי הטבע וכן במקצועות ממדעי הרוח והחברה.

ננוטכנולגיה כימית

זהו מסלול לימודי כימיה ומחשבים שקיים רק בבן גוריון והוא מאפשר לחקור כל תופעה כימית השייכת לננוטכנולוגיה או מזעור. בואו לפתח את הרובוט שיכנס לגוף וישנה לנו את המטבוליזם! המסלול מעניק תואר כפול בכימיה ובהנדסה כימית.

כימיה ומדעי המחשב – מסלול ביופיזיקה/ ביואינפורמטיקה ומסלול רגיל

במסלול זה תלמד על ביוטכנולוגיה, ביואינפורמטיקה והנדסה גנטית. מסלול זה כולל קורסים ממדעי החיים והרפואה בנוסף לקורסים הניתנים במסגרת לימודי הכימיה ומדעי המחשב. במסלול הרגיל של מחשבים וכימיה תוכל לפתח יכולות טכנולוגיות כמו תכנון אלגוריתמים להדמיה כימית וביולוגית, סימולציות כימיות ועוד.

באוניברסיטת בן גוריון תוכל לזכות במלגות הצטיינות שיכסו לך על שכר הלימוד וישאירו לך כסף להשקיע במחקר החדשני שלך בכימיה.

תואר שני בכימיה באוניברסיטת בן גוריון

תואר M.Sc ו-Ph.D. דורשים תזה מקורית הנתמכת על ידי אחד המרצים הבכירים בכימיה. מומלץ לברר עוד פרטים על התואר השני באתר האוניברסיטה.