לימודי ייעוץ חינוכי באוניברסיטת בן גוריון

לימודי ייעוץ חינוכי באוניברסיטת בן גוריון - בואו ללמוד כיצד להשתלב במערכת החינוך בתפקיד טיפולי ומעשיר.

חולמים לעבוד בתור יועצים חינוכיים בבן גוריון? הלימודים בבאר שבע מהווים מסגרת חינוכית מעשירה המלמדת את תפקיד היועץ החינוכי בצורה מעמיקה ויסודית.  כיום, עם השינויים הרבים של מערכת החינוך, נראה כאילו הממשלה סוף סוף מבינה את חשיבות מערכות החינוך הפורמליות.

לא פלא אם כן שרבים כעת מתחילים להשתלב בתור מורים או יועצים חינוכיים, ועולה הדרישה לאנשי מקצוע שיוכלו לעבוד בתור יועצים ויתרמו למערכת החינוך תוך התייחסות לכל תלמיד באופן אישי. יועצים חינוכיים מהווים גורמים מהותיים בצוותים המובילים את בתי הספר, ומתווים את הדרך לחינוך הדור הבא.

מה לומדים בבן גוריון?

במסלול ללימודי ייעוץ חינוכי תלמדו כיצד לעבוד עם ילדים, להתמודד עם בעיות התנהגותיות ונפשיות, תעברו פרקטיקום בבתי ספר, ותקבלו הכשרה מלאה במסגרות של בתי ספר, מתנ"סים, מחלקות רווחה ואגודות לנוער בסיכון. באוניברסיטת בן גוריון שואפים להכשיר אתכם לחולל שינוי והתקדמות בבתי הספר, ולתפוס את התפקיד בצורתו הרחבה. מכיוון שבדרום יש לא מעט בתי ספר הזקוקים לעזרה מקצועית ופסיכולוגית, היועץ מסוגל להשתלב ולתרום מיכולתו כיועץ חינוכי.

אודות המסלול

לימודי ייעוץ חינוכי הינם לתואר שני ואורכים שנתיים וחצי (חמישה סמסטרים). הלימודים מתקיימים בקבוצות קטנות, עם ליווי אישי לכל סטודנט. לאחר התואר תוכלו להמשיך לתואר שלישי או למצוא משרה באחד מבתי הספר, במשכורת שבהתחלה איננה גבוהה במיוחד אבל לאחר מכן עולה עם השנים, בנוסף לתנאי שכר טובים.

תנאי קבלה לייעוץ חינוכי בבן גוריון

קשה לכתוב נתון מדוייק על תנאי הקבלה, משום שמסלול זה מושך אליו עוד ועוד סטודנטים לפסיכולוגיה או חינוך, ולכן תנאי הקבלה עולים כל הזמן. אפשר להתייעץ עם בן גוריון ולברר לפי הידיעון מהם תנאי הקבלה לתואר שני המדוייקים, למרות שברור כי התנאי הבסיסי הוא תואר ראשון ממוסד לימודים מוכר עם ציון ממוצע טוב.