מכללת רמת גן

מכללת רמת גן הינה מכללה ותיקה וגדולה ופועלת החל מ 1990, מידי שנה לומדים בה כ- 9,000 סטודנטים במסלולי לימוד שונים ומגוונים. המכללה מרווחת וגדולה ומשתרעת על 41 דונם ובהם: כיתות ממוזגות, חדרי מחשבים, ספריות, קפיטריות, מגרשי חניה וכדומה.

ללמוד תארים יוקרתיים במרכז העניינים

מכללת רמת גן כוללת מעל 9000 תלמידים במגוון רב של מסלולים ללימודי תואר ראשון, תואר שני ולימודי תעודה. המכללה הינה אחת ממוסדות הלימוד הגדולים בארץ, והיא מרכזת מגוון מסלולים של האוניברסיטה הפתוחה. במכללת רמת גן אפשר ללמוד לתואר נחשב של MBA של האוניברסיטה הפתוחה.

לימודי התואר של המכללה הם מטעם האוניברסיטה הפתוחה ומאפשרים ללומדים לימודים ברמה גבוהה לצד עבודה והמשך השתכרות לשם מחייה. במסגרת הלימודים מוצעים קורסים בשעות נוחות המאפשרים המשך תעסוקה.

במכללת רמת גן מאמינים באיכות הוראה, מצוינות ותרומה לקהילה. ההתבססות על תוכניות לימודים של מוסדות מובילים כאוניברסיטה הפתוחה, מקנים ללומדים איכות ורמת לימודים אקדמית גבוהה במיוחד. ולמרות שהמכללה הינה מוסד פרטי ובלתי מתוקצב, נשמרת בו לאורך השנים, איזון תקציבי המאפשר קיום קרן מלגות מיוחדות לתושבי רמת גן וכן לסטודנטים אחרים.

מרכזי לימוד במכללת רמת גן

לימודי התואר הראשון B.A מהווים לימודים מרכזיים במכללה, הסטודנטים אשר לומדים במסלול תואר ראשון מהווים כ 70% מכלל הלומדים. את התואר מסיימים בשלוש שנים ומעלה בהתאם לדרישות ורצונות הלומדים. מספר האפשרויות לתואר זה הוא עצום ומוצעים כ95 שילובים שונים במסלולי הלימוד.

מרכז הלימוד השני הינו המרכז לתואר שני, והוא מוענק על ידי בית הספר הגבוהה לעסקים אוניברסיטת Heriot Watt אדינבורו, בתכנית לימוד בינלאומית הפועלת באישור המועצה להשכלה גבוהה. מרכז לימוד זה פועל החל משנת 1995. תוכנית MBA עוסקת בעיקר, בניהול, אסטרטגיה, מימון ושיווק, וכן ניהול משאבי אנוש.

המרכז השלישי, אשר פועלת במסגרת מכללת רמת גן, הוא המרכז ללימודי חוץ ובו קורסי הסמכה ותעודות מקצועיות בתחומי המחשב, החשבונאות, הניהול, השיווק והפרסום, המזכירות, התיירות ועוד. רובם של קורסים אלו, מהווים נ"ז לתואר ראשון, דבר המאפשר בעתיד השלמה לתואר ראשון.

ספריות במכללת רמת גן

במכללה ישנה ספריה ענפה, המקנה ללומדים גישה לספרי לימוד, כתבי עת, ספרות אקדמית וספרי העשרה שונים. בספריה מחשבים (כוללים אינטרנט), לחיבור למקורות מידע מקוונים וכן האזנה וצפייה בקלטות ממגוון שיעורים.

תכנית ה"מקפצה"

תוכנית ייחודית של מכללת רמת גן אשר מטרתה העיקרית הינה, העלאת אחוז מסיימי התואר ושיפור הציונים. התכנית כוללת תכנית תגבורים מקיפה וייחודית שמאפשרת: קיצור תקופת הלימודים, הגדלת סיכויי הקבלה לתואר שני, וחיסכון בזמן ומאמץ ללימוד לבחינות.

תוכנית מבורכת זו כוללת מספר אלמנטים מרכזיים:

 • שלושה מפגשים טרום לימודיים ליצירת תשתית איתנה.
 • עשרה מפגשי תגבור במהלך הקורס לצורך חיזוק ותרגול.
 • מרתון של פתירת מבחנים לדוגמא, לקראת המבחן הסופי.
 • שימוש חופשי באתר GOOL , המאפשר צפייה בפתרונות וידאו והסבר פתרונות ממ"נים.
 • סדנאות והדרכה פרטנית במרכז הדרכה בלמידה.

יחידות במכללת רמת גן

 • יחידת תואר ראשון B.A של האוניברסיטה הפתוחה
 • יחידת תואר שני M.B.A של האוניברסיטה הפתוחה
 • יחידת לימודים חוץ אקדמאים הכוללים:
 • המרכז ללימודי חשבונאות
 • המרכז ללימודי תיירות
 • המרכז ללימודי ניהול
 • המרכז ללימודי מחשב
 • המרכז למקצועות היין

מידע נוסף

כתובת: רחוב פנחס רוטנברג 87, ר"ג.
טלפון: 03-6710011

עוד על מכללת רמת גן

לימודי כלכלה במכללת רמת גן הרגשה של מכללה, תואר נחשב של אוניברסיטה אם הכלכלה היא המנוע שמניע את העולם, סביר להניח שתמצאו את מרבית בוגרי מכללת רמת-גן לתואר בכלכלה, מאחורי ההגה... למה? תמשיכו לקרוא! מסלול לימודי כלכלה לתואר ראשון במכללת רמת-גן להמשך קריאה »
לימודי חשבונאות במכללת רמת גן מסלול התמחות בחשבונאות תוך שנתיים בלבד! לא צריך להיות נחמיה שטרסלר בשביל לראות את היתרונות של מסלול לימודי חשבונאות לתואר B.A במכללת רמת גן. רק מסלול לימודי חשבונאות של מכללת רמת-גן מאפשר לכם להתחיל את ההתמחות להמשך קריאה »
לימודי סוציולוגיה במכללת רמת גן לשנות את העולם בלימודי הסוציולוגיה מסלול לימודי סוציולוגיה לתואר ראשון במכללת רמת-גן מציע לסטודנטים חממה אקדמית של מכללה, מבלי לוותר על תואר נחשב של אוניברסיטה. לימודי סוציולוגיה במכללת רמת גן מקנים את הידע התיאורטי והכלים להמשך קריאה »
לימודי פסיכולוגיה במכללת רמת גן להבין פסיכולוגיה ברמה אחרת העולם מתחלק לשניים: אלה שמצטטים תאורטיקנים בפסיכולוגיה ("לפעמים סיגר הוא רק סיגר" ז. פרויד), ואלה שמבינים על מה הציטוט מדבר... רוצים להיות בצד שמבין? תמשיכו לקרוא. לימודי פסיכולוגיה במכללת רמת גן להמשך קריאה »
photo

תחומי לימוד נוספים