המכללה האקדמית אחוה

מכללת אחוה – המכללה האקדמית לחינוך קבלה היתר להעניק תואר בוגר בהוראה החל משנת 1997, בנוסף המכללה מורשית להעניק תוארך מוסמך במסלול "מינהל מערכות חינוך" ובימים אלו היא פותחת תוכנית ללימודי תואר שני במסלול "תרבות עם ישראל והוראתה".

ללמוד חינוך אצל הטובים ביותר

מסלולי הלימוד בהוראה באחוה הינם: חינוך לגיל הרך, חינוך לגילאי ביה"ס היסודי וחינוך מיוחד, התמחות ניתן לעשות בתחומים הבאים: מתמטיקה, מדעים, אנגלית ספרות, לשון, היסטוריה ומנהל מערכות חינוך. בנוסף ישנה אפשרות למורים ולבעלי תפקידים בתחום להצטרף ללימודי תעודה והשתלמות במסלולים כגון: עריכה לשונית, אבחון דידקטי, תראפיה באומנות וגישור.

מטרת המכינה הקדם אקדמית של מכללה אחוה היא לעזור לסטודנט לשפר, לשדרג ו/או להשלים את תעודת הבגרות שלו. מכללת אחוה מתגאה בצוות של אנשי מקצוע אשר מעניקים ייעוץ ויחס אישי לכל סטודנט במטרה לסייע לו להגיע להישגים, המכינה האקדמית מעבירה גם לימודי הכנה למבחן הפסיכומטרי וזאת כדי לעזור לסטודנט להתקבל לאחד מהמוסדות להשכלה גבוהה, ציוני הסטודנטים במכללת אחוה בשנים האחרונות היו גבוהים יותר מהממוצע הארצי.

המכללה האקדמית אחוה מעניקה מסלול לימודים מיוחד לבני 30 ומעלה שהם חסרי תעודת בגרות ורוצים ללמוד במסלול מדעי הרוח והחברה, בתוכנית הלימודים הזו קיימים חמישה קורסי יסוד במקצועות: אשנב למתמטיקה, סוגיות בהיסטוריה, יסודות המשטר, אוריינות אקדמית וקורס אנגלית אקדמית. מסלול זה כולל גם קורס הכנה למבחן הפסיכומטרי. לנוחות הסטודנטים הלימודים מתקיימים פעם בשבוע בשעות אחר הצהריים ובימי שישי בבוקר.

תמיכה ונוחות לסטודנטים שבמכללה

מכללת אחוה מעניקה מספר רב של מסלולים נוחים לסטודנטים, אשר מאפשרים להם לרכוש השכלה אקדמית ולהגיע לתואר המבוקש, ללא צורך לשנות את אורך חייהם. המסלולים המיוחדים מעניקים אפשרות ללימודים אקדמיים גם לבני 30 פלוס ללא תעודת בגרות, גם לאנשים עובדים, גם לסטודנטים ממגזרים אחרים וגם לתושבי האזור שבסמוך למכללה, בנוסף לשעות לימוד נוחות המכללה ו/או המועצות המקומיות מעניקות מלגות וסיוע כספי.

במכללת אחוה קיימים שני מכוני אבחון: מכון אחו"ה לאבחון חינוכי והנחייה ומכון אל"ה לאבחון של לקויות למידה. שני המכונים הללו הינם מיועדים גם לתלמידי בית הספר וגם לסטודנטים ממוסדות אחרים להשכלה גבוהה. מטרתו של מכון אל"ה הוא לא רק לאבחן את הקשיים של הסטודנט, אלא לתת לו כלים ותוכניות שיעזרו לו לרכוש השכלה האקדמית למרות הקשיים שמהם הוא סובל, תוכנית האבחון של המכון מוכרת על ידי המוסדות האקדמיים בארץ.

במכללת אחוה ישנו מסלול מיוחד בעבור המגזר הבדואי/ערבי שנועד להעניק לסטודנט תעודת בכיר מוסמך, הלימודים כוללים שיעורים עיוניים והתנסות מעשית תוך התייחסות מיוחדת להבדלים החברתיים והתרבותיים של החברה הבדואית/ערבית לעומת החברה הישראלית. הסטודנטים במסלול זה ילמדו ויכירו את שאלות היסוד בתחום החינוך, הם ילמדו תיאוריות ומחקרים בחינוך במקביל להתנסות המעשית. מסלולי הלימודים בתחום הינם: הגיל הרך, ביה"ס היסוי – התמחות במדעים וחינוך מיוחד לכיתות ג'-ו'.

ספריית מכללת אחוה

ספריית מכללת אחוה מציעה לסטודנטים שלה מאגר עשיר של ספרי עיון שאותם הסטודנט יכול להשאיל ומרכז פדגוגי שבו מרוכזים המשאבים והידע בעבור הסטודנטים להוראה וחינוך. המרכז הפדגוגי כולל חומרי למידה/הוראה שנמצאים במערכת החינוך הפורמאלי לטווח רחב של גילאים. מטרת המרכז הפדגוגי היא לתת אפשרות לסטודנט להתנסות עצמית, לפתח כישורי בחירה של חומר הלימוד שמתאים לצרכים שלו, לתכנן את סביבת העבודה שלו ולפתח את סגנון ההוראה האישי שלו.

ייחודיות מכללת אחוה

מכללת אחוה אינה פועלת רק למען הסטודנטים כי אם גם למען הקהילה והאוכלוסייה שנמצאת באזור של המכללה, לימודים אלו מציעים סדנאות העשרה מיוחדות במגוון רחב של נושאים שהוא שונה מהמגוון שאנו רגילים לראות במכללות רגילות ללימודי תואר ראשון ושני בחינוך והוראה, מסלול זה כולל בין השאר; מרכז ללימודים הוליסטיים, מרכז ללימודי שפות, סדנאות לאומנות, אירועי תרבות, מועדון צילום ועוד לימודים מיוחדים אשר מעניקים צבע וסגנון אחר למכללת אחוה.

מסלולי הלימוד במכללת אחוה

  • תואר ראשון בחינוך והוראה
  • תואר B.Sc במדעי החיים
  • תואר ראשון במדעי הטבע, חברה ורוח, ניהול
  • תעודה הוראה לאקדמאיים
  • לימודי השלמה למורים והרחבת הסמכה
  • לימודי תעודה והשתלמויות
  • תואר שני במינהל מערכות חינוך
  • תואר שני בתרבות עם ישראל והוראתה

מידע נוסף

כתובת: המכללה האקדמית אחוה, ד.נ.שקמים 79800
טלפון: 3622*

קבל מידע על המכללה האקדמית אחוה
מלא פרטים לקבלת מידע
שם פרטי *
משפחה *
עיר *
טלפון *
אימייל *

* שדות חובה | אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על המכללה האקדמית אחוה

לימודי פסיכולוגיה במכללה האקדמית אחוה לימודי פסיכולוגיה המשולבים עם תחום אחר ממדעי החברה מכללת אחוה קיימת מאז 1971 וכוללת בתוכה כיום מוסדות לימוד שונים כגון: בית הספר למדעי החיים, בית הספר לחינוך והוראה, מכינה קדם אקדמית, מרכז ללימודים כלליים, ולימודים להמשך קריאה »
לימודי הוראה במכללה האקדמית אחוה המקום שמכשיר אותך להוראה מוצלחת המכללה האקדמית לחינוך אחוה הוקמה בשנת 1971 ומשנת 1994 פועלת כעמותה עצמאית לכול דבר ועניין. המכללה מורכבת משתי מכללות אקדמאיות: המכללה האקדמית והמכללה האקדמית לחינוך, שתי המכללות מספקות שירותים ותוכניות להמשך קריאה »
לימודי מדעי המחשב במכללה האקדמית אחוה החינוך ההשכלה והתרבות במקום אחד המכללה האקדמית אחוה הוקמה בשנת 1971 ומשנת 1994 נחשבת לעצמאית, המכללה ממוקמת במקום כפרי ירוק ושלו ויש לה מערך פעיל מאוד של אגודת הסטודנטים. המכללה האקדמית אחווה כוללת שתי מכללות להמשך קריאה »
לימודי משאבי אנוש במכללת אחוה לימודי משאבי אנוש במכללת אחוה ותואר של אוניברסיטת בן גוריון מכללת אחוה, או הקמפוס האקדמי אחוה, ממוקמת בין היישובים גדרה לקריית מלאכי והיא מציעה אפשרות לימודים נוחה, אטרקטיבית ומקצועית לתושבי האזור ולכלל הציבור. המכללה קיימת להמשך קריאה »
לימודי כלכלה במכללה האקדמית אחוה לימודי כלכלה באווירה אחרת, בקמפוס אקדמי המציע עושר של פעילויות המכללה ממוקמת באזור השפלה, צפונית לקריית מלאכי, המכללה פעילה למעשה כבר מ-1971 והיא פועלת באופן עצמאי מ-1994. הקמפוס האקדמי אחוה נמצא בלב אזור ירוק ונעים להמשך קריאה »
עדיין מתלבט?
שוחח עם יועצת לימודים

קבל מידע על המכללה האקדמית אחוה

למידע על המכללה האקדמית אחוה
מלא את הפרטים הבאים ונציג לימודים יחזור אליך עם מידע על המכללה האקדמית אחוה
שם פרטי *
שם משפחה *
עיר *
טלפון *
אימייל *

* שדות חובה | אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
photo

תחומי לימוד נוספים

קבל מידע על המכללה האקדמית אחוה
שם פרטי *
משפחה *
עיר *
טלפון *
אימייל *

* שדות חובה | אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר