לימודי אדריכלות

לימודי אדריכלות מאפשרים לרבים שחולמים לעבוד בתחום יצירתי ומאתגר למצוא את ייעודם. בוא על מסלולי לימודי אדריכלות באוניברסיטת תל אביב, בצלאל, שנקר ועוד מוסדות מומלצים.

"אדריכלות היא בית תפילתה של העוצמה באמצעותה של הצורה"

כך אמר בזמנו, פרידריך ניטשה. אדריכלות, או ארכיטקטורה בשמה הלועזי, נמצאת סביבנו בכל מקום – מאחורי כל בניין, מבניין המגורים הפשוט ביותר עד למבנים המורכבים והמרשימים ביותר, עומדים אדריכלים שתכננו את המבנה והשתדלו לשלב בצורה הטובה ביותר בין המראה לבין הפונקציונאליות. לאדריכל יש מקום רב לבטא את היצירתיות שלו במהלך תכנון של מבנה כלשהו, אולם הוא תמיד חייב לעבוד בגבולות ריאליים הקשורים יותר לתחום הנדסת הבניין. השילוב הזה בין השימושיות לאמנות הוא שהופך את האדריכלות למקצוע מעניין ויצירתי.

ללמוד קשת של נושאים אדריכליים

מטרת לימודי האדריכלות היא להעניק לבוגר תשתית רחבה על מנת שיוכל להשתלב בשוק העבודה לאחר לימודיו. לפיכך כוללים הלימודים קורסים בתחום העיצוב והאמנות, לרבות קורסים בהיסטוריה של האדריכלות, כמו גם קורסים מדעיים וטכנולוגיים, המאפשרים לתלמיד להבין את המגבלות הפיזיות וההנדסיות שאיתן יצטרך להתמודד בעת תכנון המבנה. לרוב, הלימודים בשנה הראשונה הם לימודי מבוא שמטרתם להעניק לתלמיד בסיס ידע נרחב בהיסטוריה של האמנות והאדריכלות, כמו גם מקצועות מדעיים כמו מתמטיקה, גיאומטריה וסטאטיקה – תחום שעוסק בחקר כוחות פיזיקאליים הפועלים על גופים וחומרים.

בהמשך הלימודים ישנה התעמקות רבה יותר בתחומי העיצוב, ההנדסה והחברה הקשורים לאדריכלות, מתוך כוונה לאפשר לתלמיד להתמודד עם בעיות תכנון ועיצוב מבנים ולמצוא להן פתרון יצירתי, שמתאים לסביבה בה המבנה אמור לשכון. אלו כוללים קורסים בנושאים כמו תורת המבנה והתכנון, עיצוב חוץ ופנים, חומרים ותהליכי ייצור, חשיבה גרפית, תהליכי עיור ותכנון עירוני, היבטים משפטיים וכלכליים באדריכלות וקורסים שמטרתם להקנות ידע בתוכנות מחשב של שרטוט, הדמיה וגרפיקה. חלק חשוב נוסף בלימודים הם לימודי סטודיו, בהם עובדים התלמידים על פרויקטים שמאפשרים להם ליישם את הידע הטכני והעיצובי שרכשו.

מוסדות לימוד נוספים ללימודי אדריכלות

קהל היעד ללימודי אדריכלות


סרטון המסביר על מקצוע האדריכל בארץ

חשוב להבין שלימודי האדריכלות משלבים בתוכם בצורה שווה לימודים ריאליים עם לימודי עיצוב. תוכל להשתלב בתחום זה אם יש בך צד יצירתי ואתה מתעניין בעיצוב ואמנות, וכמו כן אתה מרגיש שאתה מסוגל להתמודד עם מקצועות המתמטיקה והפיזיקה.

התמחות באדריכלות

אדריכלות

האדריכלות הקלאסית היא תחום שעוסק בתכנון מבנים בצורה פונקציונאלית, יעילה ויצירתית תוך כדי התחשבות בייעוד של המבנה, בין אם זה בניין מגורים, מקום עבודה או מבנה ציבורי. לפיכך, תחום זה נוגע במקצועות העיצוב כמו גם בהנדסת בניין.

אדריכלות נוף

אדריכלות נוף היא התחום שעוסק בתכנון הסביבה החיצונית בצורה שתשמור על יחס כלשהו עם הבניינים מסביב או עם צרכי האדם המשתמש במרחב זה. תחום זה עוסק בתכנון מרחבים פתוחים כמו גנים ציבוריים או פרטיים, פארקים, רחבות כניסה, כיכרות, רחובות וכיו"ב, ויש לו קשר הדוק בדרך כלל עם תחום הגינון.

תכנון ערים

תכנון ערים הוא מקצוע שנובע מתוך האדריכלות ואדריכלות הנוף, אולם הוא עוסק בתכנון בסביבה רחבה יותר וברמה כללית יותר. תכנון עירוני שם לו למטרה לתכנן סביבות מגורים בצורה פונקציונאלית ומתאימה לסביבה הספציפית. כך למשל, תחום זה ינסה למצוא פתרון תכנוני לסוגיות כמו מיקום של נקודות מפתח בעיר והגישה אליהן, זרימת התחבורה בעיר, אסתטיקה עירונית, הרחבת העיר, מיקום שטחים ירוקים וכיו"ב.

אדריכלות פנים

אדריכלות פנים או עיצוב פנים הוא תחום שעוסק בחלוקת חלל הפנים של המבנה ובעיצובו תוך התחשבות בצרכי האדם שמשתמש בחלל זה. הוא תחום שבמידה רבה התפתח להיות עצמאי מאדריכלות הבניין, וכיום ניתן ללמוד אותו במקומות רבים כמקצוע נפרד. עם זאת, הוא עדיין מקצוע שנלמד במסגרת לימודי אדריכלות.

משך זמן הלימודים

לימודי האדריכלות לתואר ראשון נמשכים חמש שנים ברוב מוסדות הלימוד. כמו כן, ניתן ללמוד לתעודת הנדסאי, לימודים אשר נמשכים כשלוש שנים. בסיום הלימודים, על מנת לקבל מעמד של אדריכל רישוי, על התלמידים להשלים שלוש שנים של סטאז' באחד ממשרדי האדריכלות המורשים לכך מטעם רשם המהנדסים והאדריכלים. מי שרוצה להבטיח שיעבור את תנאי הקבלה של מוסד הלימודים, רצוי שיירשם ללימודי מכינה לאדריכלות, שם מכינים את התלמידים לבחינות הכניסה ובונים עימם תיק עבודות.

יש הבוחרים ללמוד לימודי אדריכלות בחו"ל, כאשר היעד המועדף הוא בדרך כלל איטליה. הלימודים בחו"ל יקרים יותר, אולם יש יתרון באיכות הלימודים ובאפשרויות התעסוקה לאחר תואר ממוסד מוכר אירופאי.

שכר ואפשרויות תעסוקה לאדריכלים

לאחר הסטאז', יכולים הבוגרים להשתלב בשוק הפרטי במגוון של חברות אדריכלות, בשוק הציבורי כגון עיריות ומשרדים ממשלתיים ולעבוד בתחומי אדריכלות שונים כגון בניית בתים פרטיים, משרדי עסקים, תכנון עירוני, אדריכלות נוף ועיצוב פנים.

אדריכלות – מקצוע שבונה את העתיד

אדריכלות היא מקצוע מורכב המעניק ידע רב בתחומים שונים, הן בפן הטכני של הבנייה והן בפן האמנותי. הוא מעניק לעוסקים בו אפשרות לממש את היצירתיות שלהם, להתמודד עם אתגרים הנדסאים ולחזות בחזון האמנותי שלהם מתממש והופך למבנה שימושי.

קבל מידע על לימודי אדריכלות
מלא פרטים לקבלת מידע
שם פרטי *
משפחה *
עיר *
טלפון *
אימייל *
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

* שדות חובה | אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי אדריכלות

לימודי אדריכלות ועיצוב פנים לרכוש יצירתיות ולהבין מבנים
לימודי אדריכלות ועיצוב פנים צילום: The italian version of my website is ready!
משמעות עיצוב הפנים והאדריכלות הינה, יצירת סביבה נוחה, שימושית ותואמת עבור המתגוררים וכן להמשך קריאה »
לימודי אדריכלות נוף בואו לתכנן את האופק שלכם עם לימודי אדריכלות נוף
לימודי אדריכלות נוף צילום: Octobit
אמנם אדריכלות הנוף עוסקת במרחבים ציבוריים ופתוחים מגוונים, אולם לרוב היא קשורה באופן הדוק לתחום הגינון. עוד להמשך קריאה »
מכינה לאדריכלות הבטח את הצלחתך בתחום האדריכלות
מכינה לאדריכלות צילום: Jeremy Levine Design
לימודי תואר באדריכלות כוללים מבחני כניסה שונים בין מוסד אחד למשנהו, אך בעיקרם כוללים: ראיון אישי, מבחן יצירתיות, מבחן להמשך קריאה »
תואר ראשון באדריכלות לשרטט עתיד!
תואר ראשון באדריכלות צילום:stevecadman
מטרתו העיקרית של התואר הראשון באדריכלות, היא להכשיר את הסטודנטים ולהפכם לאדריכלים איכותיים ובעלי מיומנויות אומנותיות וכישורי תכנון גבוהים, על מנת שיוכלו לתכנן ולעצב בתים להמשך קריאה »
תואר שני באדריכלות אדריכלות למתקדמים – הרבה יותר ממה שחשבתם
תואר שני באדריכלות צילום: SOCIALisBETTER
האדריכל הוא הגורם האמון על התאמת תנאי סביבתו של האדם כך שיתאימו לצרכיו – הגדרה רחבה, המתאימה להיבטים המגוונים להמשך קריאה »
אדריכל העתיד יהיה חייב לחקות את הטבע, משום שזו הדרך ההגיונית והחסכונית ביותר לאורך זמן.
אנטוני גאודי
עדיין מתלבט?
שוחח עם יועצת לימודים

קבל מידע על לימודי אדריכלות

למידע על לימודי אדריכלות
מלא את הפרטים הבאים ונציג לימודים יחזור אליך עם מידע על לימודי אדריכלות
שם פרטי *
שם משפחה *
עיר *
טלפון *
אימייל *
בחר מוסדות לימוד

* שדות חובה | אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
photo
קבל מידע על לימודי אדריכלות
שם פרטי *
משפחה *
עיר *
טלפון *
אימייל *
בחר מוסדות לימוד

* שדות חובה | אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר