לימודי מנהל עסקים

אתם בוודאי מכירים שמות כמו וורן באפט, דונלד טראמפ ונוחי דנקנר, ושואלים את עצמכם: איך צוברים הון רב בזמן קצר כל כך? בואו לקרוא על המסלולים הייחודיים במסגרת לימודי מנהל עסקים - הצעד הראשון בקריירה שלכם.
File:ETalk2008-Sir Richard Branson.jpg
ריצ'רד ברנסון – איש העסקים האגדי
שהפך את וירג'ין למותג חובק עולם
צילום: wikimedia

מנהל עסקים הוא תואר אקדמי השייך למדעי החברה, אשר מתייחס לכל הקשור בתורות ניהול שונות של ארגונים, מתוך כוונה ברורה להעלות את רווחיהם. באופן פרטני יותר, מנהל עסקים עוסק גם בנושאי יחסי עבודה ובפיתוח עסקים – על היבטיהם התיאורטיים והמעשיים. לימודי מנהל עסקים מקנים לבוגר התואר ידע כללי במגוון דיסציפלינות, בנוסף לידע מעמיק באפיקי ההתמחות אותם בחר הסטודנט במהלך התואר.

התואר הראשון במנהל עסקים מכיל נושאים רבים ומגוונים כגון: מימון, שיווק, חשבונאות, משאבי אנוש, מערכות מידע ועוד. מטרת התואר היא להקנות ללומדים בו יכולות כלליות בעולם העסקי, כאשר ברוב המקרים יבחר הסטודנט מספר קורסים בהם הוא מעוניין להתעמק. המגוון הרחב של הנושאים בהם נוגע התואר במנהל עסקים הוא אחד היתרונות הגדולים ביותר של הלימודים. בנוסף לכך, לימודי מנהל עסקים ניתנים לשילוב עם תארים וחוגים נוספים, כאשר שילובים אלו מאפשרים לבוגר התואר לקבל מידע עסקי וכללי אשר יסייע לו בעתיד ללא קשר למקצוע בו יבחר לעסוק, אף בהתמחות משפטית.

לומדים לנהל עסקים מהשנה הראשונה

התואר האקדמי במנהל עסקים הוא ברובו תואר עיוני, אך במוסדות מסוימים כולל בתוכו אלמנטים יישומים, בהם יכול הסטודנט להתנסות בצורה מעשית. התואר הראשון במנהל עסקים (B.A) נועד להקנות לבוגר השכלה כללית בניהול, בעוד שהתואר השני, הקרוי גם תואר מוסמך במנהל עסקים (M.B.A) נועד להקנות לסטודנטים ידיעות מעמיקות יותר בהתייחס להתמחות ספציפית.

תואר ראשון במנהל עסקים נמשך 3 שנים וכולל בתוכו לימודי תשתית במגוון נושאי בסיס כגון מתמטיקה, אנגלית וכדומה, לימוד יסוד במנהל העסקים כגון כלכלה, שיווק, מערכות מידע וכו', לימודי בחירה מתקדמים בהתאם לקורסים הנבחרים על ידי הסטודנט ובנוסף גם לימודים בינתחומיים המהווים את החלק המעשי של לימודי התואר הראשון. הלימודים כוללים לרוב פעילויות המדמות ניהול ארגון, כתיבת תוכנית עסקית ופתרון בעיות כחלק ממשחקי עסקים שונים.

תואר ראשון ושני הכרחיים למנהלים


סטודנטית מתארת את לימודי מנהל עסקים בבינתחומי

התואר השני במנהל עסקים, נמשך שנתיים וכולל לימודי חובה כלליים לצורך יישור קו בין המוסדות האקדמיים השונים בהם ניתן ללמוד את התואר. בנוסף כולל התואר לימודי התמחות בהתאם לבחירת הסטודנט וקורסים אינטגרטיביים מתקדמים. ההבדל המהותי בין התואר הראשון לתואר השני במנהל עסקים הוא סוג המועמדים לכל אחד מהתארים. בעוד שתואר ראשון במנהל עסקים מתאים לקהל יעד כללי, התואר השני במנהל עסקים מתאים ברובו למנהלים בדרגי ביניים אשר מעוניינים בהמשך התפתחות הקריירה שלהם. בתואר הראשון הסטודנטים מקבלים כלים כלליים בניהול וכיוון לאחת ההתמחויות הקיימות בתואר (כלכלה, מדעי המחשב, שיווק, מערכות מידע, משאבי אנוש, תיירות וכדומה).

עוד מסלולים לתואר במנהל עסקים

מסלול לימודים שיעזור לך בכל מקצוע שתבחר

התואר הראשון, בשל היותו תואר מגוון, מתאים במידה רבה לסטודנטים המעוניינים לעסוק בניהול ואינם בטוחים לגמרי לגבי ההתמחות הספציפית בה הם מעוניינים. משום שהתואר הראשון במנהל עסקים חושף את הסטודנט למגוון נושאים, הוא מאפשר בחירה קלה יותר לאחר היכרות קצרה עם כל קורס. המתלבטים בין קורסים מגוונים כגון: פעילות בשוק ההון, חשבונאות, שיווק ופרסום ומערכות מידע, יכולים למצוא מענה איכותי בתואר הראשון במנהל עסקים. לאחר שיכירו את הקורסים יוכלו לבחור ביתר קלות את המסלול המתאים להם ביותר. עם זאת, התואר השני במנהל עסקים הוא ספציפי יותר ולפיכך מתאים לאנשי עסקים המעוניינים לקדם את יכולותיהם בניהול ובפתרון בעיות.

ההתמחויות השונות בנושאי שוק ההון, יזמות, משאבי אנוש וניהול בינלאומי נבחרות על ידי הסטודנט, לאחר שחווה התנסויות מעשיות בניהול. ישנם מסלולי תואר שני המיועדים למנהלים ומותאמים ללוח הזמנים הצפוף שלהם ולאתגרים היומיומיים הניצבים מולם בעבודה.

ההתמחויות בתואר הראשון במנהל עסקים

אלו מגוון ההתמחויות העיקריות בלימודי התואר הראשון:

מנהל עסקים עם התמחות בשיווק ופרסום

התמחות בשיווק ופרסום מקנה לסטודנט יכולת ראייה שיווקית בכל הקשור לניהול תקציבי שיווק ופרסום בארגונים. התמחות זו מאפשרת לסטודנט ראייה כוללת של התנהגות צרכנים, מכירות ותקשורת שיווקית. בנוסף, יכול הסטודנט לבחור קורסים ספציפיים המתייחסים לפרסום, עיצוב וקריאייטיב במידה ויהיה מעוניין בעתיד לעסוק בפרסום.

מנהל עסקים עם התמחות במימון

ההתמחות במימון מאפשרת לסטודנט לקבל ידע מעמיק בנושאים פיננסיים וניהוליים, כאשר ההתמחות שמה דגש על כלים יישומיים. לרוב, בוגרי התמחות זו יכולים (לאחר בחירה בקורסים ספציפיים ובחינות נוספות) לקבל תעודת 'יועץ השקעות' או 'משווק השקעות' מטעם הרשות לניירות ערך.

בנוסף, את התואר הראשון במנהל עסקים ניתן לשלב עם תארים נוספים. השילובים הנפוצים ביותר הם:

מנהל עסקים וחשבונאות

שילוב זה מתבצע בתום התואר במנהל עסקים, לאחריו ממשיך הסטודנט לשנה נוספת בחשבונאות (הקרויה שנת השלמה). לאחר מבחני לשכת רואי החשבון והתמחות (סטאז') של שנתיים יקבל הבוגר תעודת 'רואה חשבון'.

מנהל עסקים ומשפטים

לאחר לימודים של 4 שנים, מקבל הבוגר שני תארים ראשונים: תואר ראשון במנהל עסקים ותואר ראשון נוסף בעריכת דין (LL.B).

מסיימים את התואר ומתברגים כמנהלים

לימודי מנהל עסקים
הישירו מבט לעסקים בעתיד
צילום: ragesoss

מנהל עסקים מאפשר לבוגריו מבחר רחב של אפשרויות תעסוקה. במידה והינך מתלבט, ההיכרות עם הנושאים המגוונים בתואר הראשון במנהל עסקים עשויה לסייע לך לגבי קריירה מקצועית. בנוסף, תפיסה נכונה לניהול ועסקים הינה יכולת חשובה בכל עיסוק בו תבחר.

מידע נוסף על מנהל עסקים

כדי שתוכלו להיות מעורים בכל החדשות החשובות בעולם העסקים הישראלי והבינלאומי, אספנו עבורכם כמה אתרים שחשוב להכיר:

קבל מידע על תואר ראשון במנהל עסקים
מלא פרטים לקבלת מידע
שם פרטי *
משפחה *
עיר *
טלפון *
אימייל *
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

* שדות חובה | אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי מנהל עסקים

תואר ראשון במנהל עסקים בוא ללמוד לעשות עסקים
תואר ראשון במנהל עסקים צילום: quinn.anya
מטרת לימודי תואר ראשון במנהל עסקים היא הכשרת הלומדים לעסוק בניהול בכל התחומים העסקיים במשק, בכללם המגזר הפרטי והציבורי. לימודי תואר להמשך קריאה »
תואר שני במנהל עסקים לעשות עסקים 'חכמים'
תואר שני במנהל עסקים צילום: Tsar Kasim
מטרת תואר שני במנהל עסקים, הידוע גם כ-MBA, היא להעמיק ידע והבנה בתחום הניהול, על מנת שהלומד יוכל לתפקד בעתיד להמשך קריאה »
מנהל עסקים ומשפטים להצליח להשתלב בניהול החברה בזכות הידע הרב שצברת מהות המסלול מנהל עסקים ומשפטים תחום העסקים ותחום המשפטים משפיעים הדדית אחד על השני, אי אפשר לערוך חוזים או להגיע להסכמי שיתוף פעולה בין חברות, ללא הבנה מעמיקה להמשך קריאה »
מנהל עסקים ושיווק להצליח לקדם את החברה באמצעות שיווק נכון וחכם מהות המסלול היום כול חברה יודעת שכדי להצליח בעולם התחרותי שמדי יום נולדות אליו עוד המון חברות בדיוק עם אותם מוצרים, עליה לדעת כיצד למתג ולשווק את עצמה להמשך קריאה »
מנהל עסקים וחשבונאות לדעת בכול רגע נתון מה הוא מצבה הפיננסי של החברה שאתה מנהל מהות המסלול בעלי חברות רבים מחפשים מנהלים שלא רק ידעו כיצד לנהל את החברה ואת צוות העובדים שלה, אלא שיהיו גם בעלי ההשכלה להמשך קריאה »
אם אתה רוצה להתפרנס, צריך רק לעבוד; אם להתעשר, צריך למצוא משהו אחר.
אלפונס קאר
עדיין מתלבט?
שוחח עם יועצת לימודים

קבל מידע על תואר ראשון במנהל עסקים

למידע על תואר ראשון במנהל עסקים
מלא את הפרטים הבאים ונציג לימודים יחזור אליך עם מידע על תואר ראשון במנהל עסקים
שם פרטי *
שם משפחה *
עיר *
טלפון *
אימייל *
בחר מוסדות לימוד

* שדות חובה | אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
photo
קבל מידע על תואר ראשון במנהל עסקים
שם פרטי *
משפחה *
עיר *
טלפון *
אימייל *
בחר מוסדות לימוד

* שדות חובה | אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר