לימודי ניהול

לימודי הניהול עוסקים בכל היבטי הניהול ומקנים מיומנויות וכלים לניהול מוצלח בארגונים שונים. התייחסות ממוקדת ניתנת למבנה ארגוני וניהול מערכתי תוך חשיבה רציונלית וממוקדת. נושאי הניהול הקיימים הינם מגוונים ובין השאר כוללים: ניהול תקשורת, ניהול ופסיכולוגיה, ניהול וכלכלה, ניהול וחינוך ועוד מגוון רחב של אפשרויות.

עולם המנהלים קורא לך

ניהול במשמעו הוא תהליך של הנהגה והובלת ארגון לפי תווי דרך נבחרת, תוך שימוש נבון במשאבי אנוש, הון, ונכסים וזאת על מנת להשיג מטרות ויעדים שנקבעו מראש. סמכויות הניהול לרוב, נמצאות בידי המנהל אשר מחליט לגבי חלוקת תפקידי העובדים, האצלה, ומתן הוראות ביצוע, תכנון וכן בקרה.

מטרת לימודי הניהול

מטרת לימודי הניהול להכשיר את הלומדים בעזרת הקניית מיומנויות וידע תיאורטי רב, כיצד להפוך למנהל מוצלח ומקצועי, תוך התייחסות לכלכלה ומסחר, קבלת החלטות, מניעת בעיות, שיטות לקבלת החלטות, ניתוח מצבים, סביבה עסקית ועוד מצבים רלוונטים לניהול. בין הקורסים הנלמדים: טכנולוגיות מידע, חשבונאות, ניהול מוצרים, מסדי נתונים, תקשורת שיווקית, ניהול משא ומתן, אנגלית, מתמטיקה, ניהול משאבי אנוש, ומשפט מסחרי. את לימודי הניהול ניתן לממש גם בלימודי המשך לתואר שני בתחומי התמחות ספציפיים כמנהל עסקים, כלכלה, לימודי תעשייה ועוד תחומים נוספים, אשר מקנים ידע והתמקצעות מעמיקה ורחבה לתחום הניהול במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי.

קהל היעד ללימודי ניהול

המעונינים ללמוד ולהשתלב בתחום הניהול בארגונים ועסקים ציבוריים ופרטיים וכן לרכוש ידע ומיומנויות ניהול, ככלי עזר בניהול ובמקצועות ההנהלה השונים.

תחומי התמחות בלימודי ניהול

לימודי ניהול עם התמחות במנהל עסקים

מסלול זה מתייחס להיבטי הניהול השונים תוך מיקודב בתחומי הכלכלה, והמשפטים. דגש רב מושם לנושא הגלובליזציה שתופסת כיום מקום מרכזי בחיינו וכפועל יוצא, בתחום העיסקי. נושאים חברתיים, תרבותיים וכלכליים משתלבים אף הם בניהול הארגון ולכן נלמדים אף הם. במוסדות לימוד רבים ניתנת אפשרות ללמוד מלבד לימודי השלד הניהוליים, להתמקד בשיווק, מימון או בטכנלוגיית מידע.

לימודי ניהול עם התמחות בכלכלה

מסלול לימודים זה משלב בין שנית תחומי הידע ניהול וכלכלה תוך שילוב מעשי ותיאורטי, לשם העמקת הידע ויישומו ועל כן מקיף את נושא חקר הביצועים, מיקרו ומאקרו כלכלה, ניהול תפעול, ניהול פרויקטים, מבוא למשפט, ועוד נושאים רבים ומגוונים שני תחומי הדעת וזאת על מנת להקנות לסטודנטים הן ידע ניהולי והן ידע כלכלי בשוק העבודה.

לימודי ניהול עם התמחות בתקשורת

מסגרת לימודים זו הינה דו חוגית וכוללת לימודים עיוניים ולימודים מעשיים. ישנם קורסי בסיס המהווים תשתית לשני התחומים הנבחרים ועל כן נלמדים נושאים כדוגמת פרסום, יחסי ציבור, דוברות, עיתונות, טלוויזיה וכדומה, לצד לימודים בנושאים ניהוליים כדוגמת סטטיסטיקה, מדיניות מוצרים, חשבונאות ומחקרים.

לימודי ניהול עם התמחות בחינוך

לימודים למטרת ניהול מוסדות חינוכיים פורמליים וא פורמליים. המסלול כולל את מקצועות הניהול ומקצועות החינוך ומשלב בניהם. בין הנושאים הנלמדים: דיני חוזים, ניהול אסטרטגי, הוראה יחידנית, פעילות גומלין בכיתה ועמדות ושכנוע. המסלול משלב בין נושאי התחומים על מנת ליצור אצל הסטודנטים יכולת להשתלב גם בתחום הניהול בכלל ובתחום החינוך בפרט.

לימודי ניהול עם התמחות במשאבי אנוש

גיוס אנשי מקצוע בשוק העבודה אינו פשוט כיום, על מנת לדעת לבחור את האנשים המתאימים ביותר עבור ארגון מסוים ולהכשירם לדרישות ספציפיות, יש צורך ביותר מידע בניהול. על כן, תחום משאבי האנוש הופך להיות מרכזי בייחוד בארגונים גדולים בהם ישנה חשיבות גבוהה למנהל העומד במחלקת משאבי אנוש. במסלול נלמדים מלבד ההיבטים הניהוליים שבארגון, נושאים כדוגמת סוציולוגיה, מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה וחיברות.

לימודי ניהול עם התמחות במערכות בריאות

מסלול זה מיועד למעונינים להשתלב במערכת הבריאות בתפקידי ניהול. על מנת לייעל את מערכת הבריאות בארץ זקוקים לסטודנטים מוכשרים בוגרי מסלול זה, שידעו לשפר ולייעל את המערכת כולה בעזרת ההשכלה הניהולית אותה רכשו. במסלול זה מלבד ידע עיוני ומעשי בתחומי מנהל וניהול, מושם דגש על נושא מדעי הרפואה ומדעי החברה.

לימודי ניהול עם התמחות בתעשייה

לימודים אלו מיועדים לבעלי תואר ראשון אשר רוצים להתמחות בתואר שני בתחום התעשייה. התואר ייחודי ומתאים למנהלים בדרגות שונות של ניהול, אשר מעונינים להרחיב ולהעמיק את תחום ניהולם בתעשייה בפרט. הלימודים משלבים ידע תיאורטי ומעשי וכוללים ניהול אסטרטגיה, הנעת עובדים בתעשייה, תכנון ותפעול מדדי ביצוע בחברות תעשייתיות, מודלים של חקר וכדומה.

לימודי ניהול עם התמחות בסוציולוגיה

תחום הסוציולוגיה הינו תחום נרחב ומעניין מאוד המשתייך למדעי החברה, בשילוב לימודי הניהול התואר מקיף נושאים חשובים ורב תחומיים ומשלבים ניתוח ניהולי וניתוח חברתי באופי של ארגון. וכך יוצא שעוסקים ולומדים נושאים כאנתרופולוגיה, סוציולוגיה, מבוא לניהול, מקרו ניהול, ניהול המינים, סטטיסטיקה וכדומה.

לימודי ניהול עם התמחות בפסיכולוגיה

תחום הניהול ותחום הפסיכולוגיה הם שני תחומים שונים אשר בעלי ביקוש רב בעולם התעסוקה. שילוב הלימודים בניהם מעלה את סיכויי ההשתלבות במקצועות הניהול השונים ומקנים אפשרות לנהל כ'פסיכלוג' את העובדים וכן לעסוק בפסיכולוגיה ארגונית . הנושאים המרתקים כוללים שיטות מחקר, פסיכולוגיה קוגנטיבית, פסיכולוגיה חברתית, מתמטיקה, שיטות ניהול ועוד.

משך זמן לימודי הניהול

לימודי התואר הראשון לתאריי הניהול השונים, אורכים כ- 3-4 שנים. עם זאת, לימודי התואר השני בתחום הניהול השונים, אורכים כ- 2 שנים.

שכר ואפשרויות תעסוקה למנהלים

בסיום לימודי הניהול השונים ניתן להשתלב בעמדות ניהול ועמדות מפתח רבים ומגוונים, בהתאם לתחום התמחותכם ורצונכם להשתלב בענף מסוים. העיסוק הוא במגזר הפרטי והציבורי בתחומי המנהל והניהול.

ניהול ורלוונטיות

תחום הניהול תמיד היה ותמיד ישאר רלוונטי כל עוד ישנם ארגונים ומפעלים בו. בכל פירמה או חברה יש צורך בקבלת החלטות, בתכנון, בארגון, בקבלת החלטות וכו'. על כן תחום התעסוקה הינו תחום וודאי בשכר שמעל הממוצע. הלימודים מרתקים ומעניקים אפשרויות שילוב רבות מאוד, כל מה שנותר הוא לבחור את תחום ההתמקצעות וללמוד.

עוד על לימודי ניהול

לימודי מנהל עסקים
File:ETalk2008-Sir Richard Branson.jpg ריצ'רד ברנסון - איש העסקים האגדי שהפך את וירג'ין למותג חובק עולם צילום: wikimedia
מנהל עסקים הוא תואר אקדמי השייך למדעי החברה, אשר מתייחס לכל הקשור בתורות ניהול שונות להמשך קריאה »
לימודי ביטוח ביטוח בעולם חסר ודאות
לימודי ביטוח צילום: woodleywonderworks
האדם הפשוט, כמו גם חברות פרטיות וציבוריות, מתכננות את צעדיהם לעתיד תוך כדי הסתמכות על משאבים ומצבם הפיננסי בהווה. אבל בעולם אין ודאות להמשך קריאה »
לימודי בנקאות בואו להתמחות בתחום הבנקאות והמימון
לימודי בנקאות צילום: Photograph-World-Sense
לימודי הבנקאות הם ענף של לימודי הכלכלה שעיסוקן העיקרי הוא הכרת מערכות התיווך הפיננסי כמו הבנקים ושוק ההון, שמאפשרים לקשר בין משקיעים להמשך קריאה »
לימודי מנהל מערכות בריאות
לימודי מנהל מערכות בריאות צילום: USACE Europe District
מכיוון שמערכת הבריאות היא מוסד ציבורי, בעלת מוסדות רבים ומאות אלפי עובדים, המערכת היום היא לא יעילה, איטית. בנוסף לכך המערכת הבריאותית להמשך קריאה »
לימודי ייעוץ ארגוני מהו ייעוץ ארגוני?
לימודי ייעוץ ארגוני יועצת ארגונית מנתחת פעילות ארגון צילום: vancouverfilmschool
היועץ הארגוני הוא איש מקצוע אשר מגיע על פי בקשת החברה או הארגון, כדי לבדוק את המצב הקיים, ולבצע להמשך קריאה »
photo