לימודי הנדסת תוכנה

לימודי הנדסת תוכנה מכשירים אותך להיות מהנדס במקצוע הכי פרקטי כיום. זהו מסלול המשלב מדעי המחשב עם הנדסה ומאפשר לך לפתח קריירה רווחית ומשמעותית בתחום הנדסת תוכנה במגוון חברות הייטק מובילות בארץ.

למה ללמוד הנדסת תוכנה?

הנדסת תוכנה
סטודנטים להנדסת תוכנה
צילום: Nic's events

לימודי הנדסת תוכנה מכשירה את הלומדים לעסוק בתחזוקה ופיתוח תוכנה בעזרת מיכשור וטכנולוגיות רבות ממגוון תחומים- לימודי הנדסה, מחקר, ניהול, מחשב ועוד. מהנדס תוכנה הוא בעל מיומנויות הטמעה, תחזוקה, הקבלה, פיתוח, הדרכה, ואיפיון של מערכות תוכנה יעילות ומתקדמות. הנדסת תוכנה כוללת ידע ושיטות לתכנון תוכנה, בנייתה, ניהול תצורתה, ואיכותה, כאשר המטרה העיקרית היא שיפור איכות ואמינות התוכנה. מקור הנדסת התוכנה לקוח ממדעי המחשב והיא עוסקת בחומרה, תוכנה ותקשורת. כל תורתה מתבססת על תשתית איתנה ורציונלית של מתמטיקה.

מטרת לימודי הנדסת תוכנה

מטרת הלימודים לתואר ראשון, הינה להכשיר את הסטודנטים לפתח תוכנות אמינות ופשוטות תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת במחשבים ובהנדסה, וכן לתחזק ולאפיין בעיות ותוצרים של התוכנה. בין הנושאים הנלמדים: מבנה מערכות הפעלה, מבנה המחשב, תורת המיתוג, קריפטוגרפיה, אינטרנט, שיטות חישוביות, תכנות מונחה עצמים ועוד.

מסלול תואר זה נושק לתחומי דעת נוספים כדוגמת: מערכות תוכנה, הנדסת מחשבים, הנדסת רשתות, הנדסת מערכות תקשורת, והנדסת אלקטרוניקה. בלימודי התואר השני ניתן להעמיק בידיעה, על ידי תארים מתקדמים בתחומים: מדעי המחשב או מנהל עסקים. בהנדסת התוכנה קיימים גם מסלולי קורסים ללא תואר: הנדסאי מחשבים, תקשורת נתונים, הנדסאי תקשורת תוכנה, מחשוב ובקרה ועוד.

קהל היעד ללימודי הנדסת תוכנה

סטודנטים המעונינים להתמקצע בתחום ההנדסה בכלל והתוכנה והמחשב בפרט, ברמה גבוהה למטרת עיסוק ו/או המשך לימודים לתואר שני. מי שמוצא את תחום התוכנה והמחשב מושכים ומעניינים ורוצה לדעת עוד על מדעי המחשב, האלקטרוניקה, התכנות והנדסת התפעול של תחום זה.

עוד מסלולים ללימודי הנדסת תוכנה

תחומי התמחות להנדסת תוכנה


למה כדאי ללמוד הנדסת תוכנה?

הנדסת תוכנה עם התמחות באשכול ניהול

בסיס המידע הינו הנדסת התוכנה, כאשר מושם דגש לתחומי ניהול כדוגמת: כלכלה, התנהגות ארגונית, ניהול, משאבי אנוש, חקר ביצועים ועוד.

הנדסת תוכנה עם התמחות בתוכנה טכנולוגיות ומידע

התמחות מקבילה אשר גן היא מתבססת על חומר עיקרי וזהה למסלול אשכול ניהול, ברמת ההנדסה והתכנות. אולם במקום דגש על היבטים ניהוליים, מושם דגש על מקר מדעי בתחומי הנדסת התוכנה וכן מועברים סדנאות מעשיות בתחום.

משך זמן לימודי הנדסת תוכנה

לימודי הנדסאי אורכים כשנתיים. את תואר ה B.CS ניתן להשלים לאחר 4 שנים. תואר B.A משולב עם B.CS ניתן להשלים לאחר כ- 5 שנים.

תואר מקביל – תואר במדעי המחשב

תואר זה מהווה תואר מקביל להנדסת התוכנה, מייחסים לו התמקצעות גבוהה כיון שהוא עוסק בהעמקת הידע והמיומנויות הן בתוכנה והן בהיבטי המחשב האחרים. לימודים אלו כוללים התמחות בתוכנה, בהנדסת חומרה, ובלימודי רשתות מחשבים. מהנדס מחשב מתמחה גם במבנה הפיזי של המחשב והציוד הנלווה לו, ובכך מהווה יתרון קל על מסלול הנדסת התכנות. בין הקורסים הנלמדים: מדעי המחשב, הנדסה, מחקר, ניהול, תקשורת מחשבים, העברת מידע, מבנה נתונים, מעגלים משולבים, קריפטוגרפיה ועוד.

משכורת ואפשרויות קריירה למהנדסי תוכנה

בוגרי התואר יוכלו להשתלב בשוק העבודה במשרות ניהוליות חשובות בחברות תעשייתיות מתקדמות בארץ ובעולם כמהנדסי פיתוח, מנהלי צוותים וכדומה. כמו כן, בוגרי התואר יוכלו להשתלב ברפאל, צה"ל, תע"ש ו/או להמשיך ללימודי תואר שני.

טכנולוגיית העולם ובכללה ישראל, צוברת תנופה, הביקוש למהנדסי תוכנה ובוגרי מדעי המחשב עלו באופן חד בשנים האחרונות. לימודי הנדסת התוכנה מציעי לימודים מגוונים ומעניינים למתעניינים בתוכנה ובהנדסה, שילוב התחומים הוליד מקצוע מרתק ומבוקש, בעל הכנסה גבוהה ויוקרתיות. ככל שהגלובילזציה תתפתח כך התעשייה תתקדם, משמע תחום הנדסת התוכנה, אל תהסס – תתקדם!

קבל מידע על לימודי הנדסת תוכנה
מלא פרטים לקבלת מידע
שם פרטי *
משפחה *
עיר *
טלפון *
אימייל *
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

* שדות חובה | אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי הנדסת תוכנה

תואר ראשון בהנדסת תוכנה לברוא מערכות גדולות
תואר ראשון בהנדסת תוכנה צילום: tswicegood
בנקודה זו נכנסים לתמונה המתכנתים, וכאשר מדובר במערכות הגדולות אשר מנהלות כיום את חיי היומיום של כולנו מדובר לא רק במתכנתים אלא במהנדסי תוכנה. להמשך קריאה »
תנאי קבלה להנדסת תוכנה לא קל היום להתקבל ללימודי הנדסת תוכנה. לכל מוסד לימודים יש את תנאי הקבלה שלו, ולכן גם אם התבייתתם ללמוד במקום כלשהו, לא בטוח שתוכלו למלא אחר מבוקשכם ולהתחיל במסלול לתואר ראשון בהנדסת תוכנה. להמשך קריאה »
כדאי ללמוד הנדסת תוכנה? 1. כי הנדסת תוכנה עוזרת לנו בכל תחומי החיים בין אם מדברים על חידוש ממוחשב או טיפול רפואי, האנשים שעומדים מאחורי הקלעים של רוב הפיתוחים שאנו נהנים מהם היום הם מהנדסי התוכנה. בין אם תרצו להמשך קריאה »
מה לומדים בהנדסת תוכנה? תואר ראשון בהנדסת תוכנה כולל לרוב מגוון נושאים הקשורים למתמטיקה ופיסיקה. לפני שאתם נרשמים לתואר כדאי לקרוא על הקורסים הנלמדים ולהבין בדיוק מה לומדים לאורך 4 השנים. בשנה הראשונה יהיו לכם בעיקר שיעורי חובה במתמטיקה להמשך קריאה »
שכר מהנדס תוכנה רבים מתעניינים בנתונים על המשכורת של מהנדס תוכנה. כיום ברור כי המקצוע של הנדסת תוכנה הוא מהמשתלמים ביותר, והוא מאפשר אפשרויות רבות לתעסוקה ולפיתוח קריירה. בטבלה הבאה תוכלו לבחון את נתוני השכר של מהנדסי להמשך קריאה »
עדיין מתלבט?
שוחח עם יועצת לימודים

קבל מידע על לימודי הנדסת תוכנה

למידע על לימודי הנדסת תוכנה
מלא את הפרטים הבאים ונציג לימודים יחזור אליך עם מידע על לימודי הנדסת תוכנה
שם פרטי *
שם משפחה *
עיר *
טלפון *
אימייל *
בחר מוסדות לימוד

* שדות חובה | אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
photo
קבל מידע על לימודי הנדסת תוכנה
שם פרטי *
משפחה *
עיר *
טלפון *
אימייל *
בחר מוסדות לימוד

* שדות חובה | אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר