לימודי הנדסת חשמל

הנדסת חשמל הוא תחום המשתייך לתחום ההנדסי ולרוב כרוך בתכנון מעגלים חשמליים לפי הצורך. תחום זה עוסק במערכות אלקטרוניות זעירות ובבעיות הנוצרות במערכות חשמל גדולות. התייחסות המהנדס המתמחה בחשמל היא מנקודה של העברת אנרגיה למקור מסוים.

בוא להנדס את החשמל

לימודי הנדסת חשמל
צילום: aresauburn™

תחום הנדסת החשמל נמצא בכל מקום. החברה המודרנית אינה יכולה להתקיים ללא חשמל, אם בשימוש הביתי (תאורה, טלוויזיה, מקרר, מחשב, תנור אפייה וכו'), ואם בשימוש הרפואי (מכשור בדיקות, הנשמה, בדיקות מעבדה, ניתוחים ועוד).

הניזקקות לחשמל הינה בכל תחומי חיינו ובכל היבטיה הנרחבים, הן לשימוש יום יומי והן למטרת הצלת חיים. על כן, תחום הנדסת החשמל הינו תחום מתפתח, מתקדם ומבוקש. בעקבות ריבוי תחומי האלקטרוניקה, ישנם תחומי התמחות רבים וכך אפשרויות הבחירה של הסטודנטים בלימודי תואר זה, הן מגוונות ורבות.

איפה ללמוד?

מכללת אפקה

מטרת לימודי הנדסת החשמל

המסלול מכשיר את הלומדים באופן עיוני ומקצועי בתחום החשמל על מנת להתמקצע ולהשתלב בתחומים נרחבים של חשמל, לפי התמחויות שונות. בין הנושאים הנלמדים: מעגלים אלקטרוניים משולבים מתקדמים, בקרה ורובוטיקה, אלקטרוניקה רפואית, עיבוד אותות ביולוגיים, ראייה ומדעי התמונה, תקשורת נתונים, רשתות מחשבים, עיבוד אותות, דיבור ותמונות, תקשורת ותורת האינפורמציה, ועוד. התואר הינו תואר B.SC . לימודי הנדסאי חשמל מקנה תעודת הסמכה ולמידת נושאים כדוגמת: אנגלית טכנית, מערכות ספרתיות, אלקטרוניקה תקבילית, תורת הבקרה, מכונות חשמל, הינע חשמל, מערכות פיקוד ובקרה, תכנות מחשבים ועוד.

קהל היעד ללימודי הנדסת חשמל

הלימודים מתאימים לכל מי שמוצא את תחום ההנדסה כמקצוע מרתק ומעניין, ומעוניין להתמקצע במגוון התחומים השונים המוצעים בהנדסת החשמל. בחירת ההתמחות תשפיע גם על איפה כדאי לכם ללמוד הנדסת חשמל.

התמחויות בלימודי הנדסת חשמל

לימודי הנדסת חשמל עם התמחות בהספק

הכשרת הסטודנטים לעסוק בחשמל במתח גבוהה ובמערכות הספק.

לימודי הנדסת חשמל עם התמחות בעיבוד אות מתקדם

תת תחום זה פופולארי מאוד בענף הרפואה והתקשורת. הנושאים הנלמדים כוללים ידע תיאורטי ומעשי.

לימודי הנדסת חשמל עם התמחות בתקשורת

התמחות אשר מתאימה מאוד לשוק התעשייתי, במסלול ישנה התייחסות מיוחדת לתקשורת האופטית, האלחוטית, והספרתית.

לימודי הנדסת חשמל עם התמחות באלקטרוניקה

שילוב בין שני תחומים מובילים, התחום מתעדכן ומתחדש כל העת עקב התפתחותו המואצת. בין נושאי הלימוד: אותות ומערכות, פיזיקה, אלקטרוניקה, גלים מישוריים, אלקטרוניקה אנלוגית, אלגברה, ועוד.

לימודי חשמל עם התמחות באלקטרו אופטיקה

התמחות המשלבת חשמל, אלקטרוניקה, ואופטיקה יחדיו. המסלול מקנה ידע בסיסי בהתקנים ומערכות אלקטרו אופטיות תוך התנסות מעשית במעבדות מתקדמות.

לימודי הנדסת חשמל עם התמחות בבקרה

התחום התעשייתי שופע בהחלטות בקרה וניהול שונות בזמן אמת. מסלול זה מכשיר את הסטודנטים לראיה כוללת ומסודרת המאפשרת קבלת החלטות רציונלית ומבוקרת בתחומי- מערכות ייצור, רובוטיקה, מערכות כימיות ועוד.

לימודי הנדסת חשמל עם התמחות בהתקנים אלקטרוניים

מסלול לסטודנטים אשר מעוניי ינים להשתלב בתעשיית המיקרו אלקטרוניקה בתפקידיי תכנון, ייצור, בקרה וכדומה.

לימודי הנדסת חשמל עם התמחות בביו אלקטרוניקה

מתייחס לעולם הרפואה בתחומי האבחון, החקר, והטיפול. המסלול מצריך את הסטודנט להבין מושגים מעולם הרפואה ובין הנושאים הנלמדים ניתן למצוא: הכרת מערכות פיזיולוגיות, מכשור רפואי, עקרונות מדידות רפואיות ועוד.

משך זמן לימודי הנדסת חשמל

תואר ראשון נמשך כ- 4 שנים. תואר שני נמשך כשנתיים.

שכר ותעסוקה של מהנדס חשמל

התחום כאמור, רק הולך ומתפתח ועימו הביקוש למקצועות הנדסת החשמל, דבר אשר מבטיח תעסוקה מספקת בתנאי שכר טובים. אפשרויות העיסוק הן – במגזר הציבורי, חברות תקשורת, חברות סלולר, חברות היי טק ועוד.

היכן שלא נביט נראה איך החשמל חדר לכל תחום של חיינו ולכל הענפים בשוק בכלל. הלימודים מאתגרים ומציעים מגוון רחב מאוד של אפשרויות. השילוב בשוק העבודה הוא מהיר ובתנאים שנחשבים טובים מאוד. גם אפשרויות הקידום וההתמקצעות לתארים מתקדמים פתוחים בפני המסיימים. הצטרף גם אתה למסלול המבוקש.

קבל מידע על לימודי הנדסת אלקטרוניקה
מלא פרטים לקבלת מידע
שם פרטי *
משפחה *
עיר *
טלפון *
אימייל *
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

* שדות חובה | אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי הנדסת חשמל

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בוא לרכוש את אחד המקצועות המבוקשים ביותר
לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה צילום: danielfoster437
הנדסת חשמל ואלקטרוניקה היא תחום השייך למקצועות ההנדסה והיא מתרכזת בעיקר במערכות אלקטרוניות זעירות ובשימוש במערכות חשמליות גדולות להמשך קריאה »
תואר ראשון בהנדסת חשמל להיות ריאלי
צילום: oskay
לימודי תואר ראשון בהנדסת חשמל עוסקים בנושאים מגוונים הקשורים לטכנולוגיה ובניהם: תכנון, ופיתוח חשמל. תואר זה נחשב למבוקש מאוד כיון שהוא רלוונטי לתחומי עיסוק נרחבים. מטרת להמשך קריאה »
תואר שני בהנדסת חשמל להמשיך את דרכו של תומס אלווה אדיסון
תואר שני בהנדסת חשמל צילום: jared
לימודי תואר שני בהנדסת החשמל הינם לימודים ממקדים, מרתקים ונרחבים. הלימודים משלבים בין תיאוריה ומעשה ומאפשרים תחומי מחקר רבים. את להמשך קריאה »
להיות מהנדס אלקטרוניקה להיות מהנדס אלקטרוניקה מהנדס אלקטרוניקה הוא בעל מקצוע אשר נמצא בחזית הטכנולוגיה ועוסק בתחום אשר קידם את כלכלת ישראל בכלל ואת תעשיית ההי-טק בפרט באופן אדיר. מהנדס אלקטרוניקה הוא גורם מקצועי חשוב ביותר עבור שלל להמשך קריאה »
מידע הכרחי למועמד להנדסת חשמל עובדות על תחום הלימודים הנדסת חשמל מהווה תחום לימודים אשר לאורך שנים שומר על פופולאריות בקרב מוסדות הלימוד ובעיקר על יציבות בדרישת השוק לאנשי מקצוע, לא סתם מדובר על אחד ממקצועות ההנדסה המבוקשים ביותר. לימודי להמשך קריאה »
עדיין מתלבט?
שוחח עם יועצת לימודים

קבל מידע על לימודי הנדסת אלקטרוניקה

למידע על לימודי הנדסת אלקטרוניקה
מלא את הפרטים הבאים ונציג לימודים יחזור אליך עם מידע על לימודי הנדסת אלקטרוניקה
שם פרטי *
שם משפחה *
עיר *
טלפון *
אימייל *
בחר מוסדות לימוד

* שדות חובה | אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר
photo
קבל מידע על לימודי הנדסת אלקטרוניקה
שם פרטי *
משפחה *
עיר *
טלפון *
אימייל *
בחר מוסדות לימוד

* שדות חובה | אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר